ایستگاه خبر

برنامه بخشش Uniswap با موفقیت تصویب شد و حد نصاب لازم را کسب کرد!

برنامه بخشش Uniswap با موفقیت تصویب شد. هدف از این پیشنهاد تقویت توسعه اکوسیستم Uniswap است. این پیشنهاد به صورت یک برنامه سازمانی و برای حمایت از هکاتون‌ها و رویداد‌های دیگری که سرمایه چندانی ندارند، آغاز می‌شود. هر سه ماه یکبار به این برنامه بودجه ۷۵۰۰۰۰ دلار تعلق می‌گیرد. جامعه بودجه و محدودیت‌ها را سالی دوبار ارزیابی خواهد کرد. این وجوه از خزانه Uniswap تامین خواهند شد که در حال حاضر این خزانه دارای ۱۷۲ میلیون توکن UNI است. ارزش این توکن‌ها با توجه به قیمت حال حاضر حدود ۵۷۹ میلیون دلار است.

کمیته‌ای که برای تخصیص این بخشش شکل گرفته دارای شش عضو است که یکی از این اعضا رهبر است و بقیه وظیفه بازبینی و نظارت دارند. هر عضو یک دوره شش ماهه خدمت خواهد کرد و بعد از این دوره، جامعه مدیریتی Uniswap برنامه را تجدید خواهد کرد. برای این نقش اصلی ۲۵ توکن UNI در ساعت پرداخته می‌شود که البته سقف این ساعت‌ها در هفته ۳۰ ساعت است. کنت نگ (Kenneth Ng) که یکی از نویسندگان این پیشنهاد بوده است، این نقش را افتتاح خواهد کرد. او قبلا در برنامه بخشش بنیاد اتریوم در دو سال قبل نیز کمک کرده است.

یکی از اعضای جامعه Uniswap خواستار شفافیت بیشتر در مورد این نقش شد و در این باره از نگ پرسید. نگ در جواب ابراز داشت که این مقداری که پرداخت می‌شود منطقی است و البته این نقش در جایگاهی نیست که به عنوان حقوق و دستمزد به آن نگاه شود، بلکه نوعی جایگاه مشورتی است.

پنج بازرس مورد نظری که قبلا به آنها اشاره شد، سیستم کنترل و تعادل را حفظ خواهند کرد و تضمین می‌کنند که رهبری از وجوه به صورت موثر استفاده کند. پولی به این بازرسان پرداخت نخواهد شد و این بازرسان تنها به عملکرد صحیح سیستم کمک خواهند کرد و از رخ دادن رویداد‌های بد جلوگیری می‌کنند. این بازرسان در مورد تصمیم‌گیری‌های رهبر رای‌گیری می‌کنند و برای این منظور دارای ساختاری چند امضایی هستند.

دو پیشنهاد قبلی Uniswap نتوانستند حد نصاب لازم را کسب کنند و رد شدند. برای اینکه حد نصاب لازم حاصل آید، باید حداقل ۴۰ میلیون رای به پیشنهاد داده شود. برنامه بخشش Uniswap کلا ۶۰۰۹۸۱۱۳ رای دریافت کرد و حد نصاب لازم را کسب کرد. ۶۰۰۸۸۸۱۳ رای در موافقت با این پیشنهاد بودند و ۹۳۰۰ رای نیز در مخالفت با آن داده شد. این برنامه در سال ۲۰۲۱ شروع خواهد شد. برنامه بخشش Uniswap تنها شش ماه فرصت دارد که ثابت کند که ارزش باقی ماندن دارد. نظر شما چیست؟ آیا برنامه مورد نظر مفید واقع خواهد شد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=42771
دکمه بازگشت به بالا