ایستگاه خبر

ترامپ در حال بررسی امکان تعلق عفو به بنیان‌گذار محکوم بازار سیاه «جاده ابریشم»

بنا بر گزارش خبرگزاری Coindesk به نقل از Daily beast، دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده در حال بررسی امکان تعلق عفو به بنیانگذار بازار سیاه جاده ابریشم، راس اولبریخت، است که به حبس ابد محکوم شده است.

بنا بر این گزارش که دیروز منتشر شده، دفتر نهاد ریاست جمهوری در کاخ سفید مشغول به بازبینی پرونده راس اولبریخت است. آن طور که منابع نزدیک به این موضوع بیان کرده‌اند، ترامپ پرونده‌های مربوط به تخفیف و عفو را تا قبل از مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب جو بایدن در تاریخ ۲۰ ژانویه بررسی می‌کند و یکی از انتخاب‌های وی همین مورد اولبریخت است.

تصمیم نهایی درباره مورد اولبریخت هنوز گرفته نشده است اما به نظر می‌رسد که بنیان‌گذار بدنام «جاده ابریشم» دارای حامیان تأثیرگذاری در محافل داخلی رئیس جمهور است که برای بخشوده شدن وی فشار می‌آورند.

اولبریخت بنیان‌گذار و مدیر اصلی بازار سیاه جاده ابریشم در سال ۲۰۱۱ بوده است که از بیتکوین به عنوان روش اصلی پرداخت در معاملات غیرقانونی مواد مخدر و اسلحه استفاده می‌کرده‌اند. پروتوکل جاده ابریشم برای ناشناس بودن و مخفی کردن موقعیت سرورهای خود از ابزار Tor استفاده می‌کرد که بعدها با گسترش فعالیت‌ها و افتادن بر سر زبان‌ها مورد خشم و پیگرد قانون قرار گرفت.

پس از تحقیقات طولانی بالاخره هویت این مجرم شناسایی شد و به جرم پولشویی، کلاهبرداری کامپیوتری و معاملات مواد مخدر توسط FBI دستگیر و محکوم شد. اولبریخت در حال حاضر در زندان مشغول به گذراندن حکم دو حبس ابد به علاوه ۴۰ سال محرومیت از عفو مشروط است.

|| بیشتر بخوانیم: مصادره ۷۰ هزار بیتکوین سرقتی در بازار سیاه «راه ابریشم» توسط دیوان عدالت آمریکا

اولبریخت در میان برخی از افراد در جامعه رمزارز و همچنین برخی فعالان سیاسی که معتقدند حکم وی بی‌اندازه سخت‌گیرانه بوده است، یک قهرمان محسوب می شود!

https://coiniran.com/?p=42619
دکمه بازگشت به بالا