ایستگاه خبر

ایردراپ اوکراین برای اهداکنندگان رمز ارزها

اوکراین تأیید کرده است که برای پاداش دادن به اهداکنندگانی که به این کشور در تلاش‌های جنگی با روسیه کمک مالی کرده‌اند، یک ایردراپ انجام خواهد داد.

دولت اوکراین پس از دریافت میلیون‌ها دلار کمک مالی کریپتو، در حال برنامه‌ریزی ایردراپ کریپتو است.

جامعه کریپتو در چند روز گذشته برای کمک به این کشور برای مقابله با حمله نظامی روسیه برای حمایت از اوکراین گرد هم آمده‌اند. روز شنبه، دولت درخواستی برای کمک‌های مالی بیت کوین، اتریوم و تتر ارسال کرد و از آن زمان شروع به پذیرش ترون، پولکادات و سولانا کرده است. کمک‌های مالی به دولت به تنهایی تا کنون بیش از ۲۸ میلیون دلار بوده است.

اکنون، اوکراین در حال برنامه‌ریزی برای تشکر از اهداکنندگان است—حداقل به صورت نمادین. این کشور اروپای شرقی صبح امروز در توییتر اعلام کرد: «ایردراپ تأیید شد».

کریپتو ایردراپ معمولا شامل تیم‌های پروژه می‌شود که توکن‌های رایگان را بین گروه‌های خاصی در جامعه کریپتو—معمولاً کاربران اولیه—به عنوان پاداشی برای راه‌اندازی پروژه توزیع می‌کنند. آن‌ها همچنین به عنوان یک تاکتیک تبلیغاتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. توکن‌ها معمولاً از هیچ ایجاد می‌شوند و فعالیت خود را به عنوان دارایی‌های بی‌ارزش آغاز می‌کنند. با این حال، بسته به کاربرد یا ارزش پیشنهادی آن‌ها، می‌توانند پس از توزیع ارزشمند شوند.

در برخی موارد، پلتفرم‌ها یا کسب‌وکارهای خاص بیت‌کوین رایگان را برای جذب کاربران اهدا می‌کنند. به عنوان مثال، السالوادور ۳۰ ​​دلار بیت کوین به هر یک از شهروندان خود که اپلیکیشن رسمی کیف پول دیجیتال Chivo را دانلود کرده بودند به منظور ترویج پذیرش بیت کوین در کشور ارسال کرد.

با این حال، در مورد اوکراین، ایردراپ بیت کوین چندان منطقی به نظر نمی‌رسد. گرچه این کشور جزئیات خاصی در مورد ایردراپ به اشتراک نگذاشته، می‌توان حدس زد که به دلیل قابلیت‌های برنامه‌ریزی محدود شبکه، احتمالاً بر روی یک بلاکچین غیر از بیت کوین انجام می‌شود. با این حال،اگر ایردراپ روی اتریوم یا پولکادات اجرا شود، اوکراین می‌تواند به اهداکنندگان خود با توکن‌های جایگزین بی‌ارزش، NFT یا حتی نشان‌های POAP پاداش دهد. جاستین سان، بنیانگذار TRON، در پاسخ به اعلام اوکراین گفت که ناعادلانه است که اهداکنندگان TRON از توزیع کنار گذاشته شوند و خشم جامعه ارزهای دیجیتال را برانگیخت.

مسئله انتظار بازگشت نیست، اما اگر یک ایردراپ به همه اهدایی و حذف TRON انجام شود، ناعادلانه است!

به نظر می رسد اعلامیه ایردراپ اوکراین در جذب کمک‌های مالی بیشتر بسیار خوب عمل کرده است. داده‌های Zerion نشان می‌دهد که کمک‌های مالی اتریوم بلافاصله پس از اعلام ایردراپ در ساعت ۶:۴۳ UTC آغاز شد. در کمتر از شش ساعت از آن زمان، اوکراین بیش از ۳ میلیون دلار اتریوم و تتر دریافت کرد که تقریباً یک سوم کل کمک‌های دریافتی در آن آدرس را از زمانی که این کشور جنگ‌زده شروع به پذیرش رمز ارزها در ۲۶ فوریه کرد نشان می‌دهد.

در حالی که دولت اوکراین حدود ۲۸ میلیون دلار دریافت کرده است، حداقل ۲۳ میلیون دلار از طریق کمپین‌های جمع‌آوری کمک‌های مالی، از جمله درخواست بیت کوین از سوی سازمان غیر دولتی Come Back Alive و طرح‌های مختلف متمرکز بر NFT، جمع‌آوری شده است. این نشان می‌دهد کل مبلغ جمع آوری‌شده از طریق ارزهای دیجیتال به طور قابل توجهی بیشتر از کمک مالی سازمان ملل به این کشور است.

 

پیشنهاد مطالعه: پولکادات چیست (Polkadot)؟

Source

https://coiniran.com/?p=50037
دکمه بازگشت به بالا