ایستگاه خبر

اوکراین نیز بیت کوین را قانونی می‌کند!

وزارت تحول دیجیتال اوکراین اعلام کرد، رئیس جمهور زلینسکی لایحه‌ای را امضا کرده است که منجر به ایجاد چارچوب قانونی برای دارایی‌های دیجیتال و بیت کوین خواهد شد.

این به‌روزرسانی پس از آن صورت می‌گیرد که کمک‌های مالی به اوکراین با ارزهای دیجیتال مرز ۱۰۰ میلیون دلار را شکسته است.

وزارت تحول دیجیتال دولت اوکراین روز چهارشنبه بیانیه‌ای منتشر کرد و اعلام کرد که رئیس‌جمهور زلینسکی لایحه «دارایی‌های مجازی» این کشور را امضا کرده است که اجازه می‌دهد چارچوب قانونی برای پذیرش ارزهای دیجیتال ایجاد شود.

در این بیانیه آمده است که این لایحه در ۱۷ فوریه پس از رد نسخه قبلی توسط زلینسکی به تصویب پارلمان رسید و وضعیت قانونی، طبقه‌بندی و مالکیت دارایی‌های مجازی را مشخص می‌کند. کمیسیون ملی اوراق بهادار و بازار سهام اوکراین بازار را تنظیم می‌کند و ارائه‌دهندگان دارایی‌های مجازی مانند صرافی‌ها اجازه فعالیت خواهند داشت. وزارت تحول دیجیتال در توییتی اعلام کرد، بانک‌های اوکراین همچنین می‌توانند برای شرکت‌های رمز ارزی حساب باز کنند.

صرافی‌های ارز دیجیتال با مجوزهایی که برایشان صادر خواهد شد اجازه فعالیت خواهند داشت، و وزارت دارایی اوکراین روی اصلاح کد مالیاتی برای گنجاندن دارایی‌های دیجیتال مانند بیت‌کوین و اتریوم کار خواهد کرد.

وزارت تحول دیجیتال در بیانیه‌ای نتیجه گیری کرد:

امضای این قانون توسط رئیس جمهور گام مهم دیگری در جهت خارج کردن بخش کریپتو از سایه و راه‌اندازی یک بازار قانونی برای دارایی‌های مجازی در اوکراین است.

اوکراین در هفته‌های اخیر و در یکی از تاریک‌ترین دوره‌های تاریخ این کشور، در پذیرش ارزهای دیجیتال توسط دولت ملی پیشگام بوده است. از زمانی که روسیه در ۲۴ فوریه به همسایه اروپای شرقی خود حمله کرد، اوکراین بیش از ۱۰۰ میلیون دلار کمک مالی به ارزهای دیجیتال دریافت کرده است که بیش از نیمی از این مبلغ مستقیماً به کیف‌پول‌هایی می‌رود که توسط دولت اداره می‌شود. تاکنون مشخص شده است که اوکراین حداقل ۱۵ میلیون دلار برای تجهیزات نظامی و سایر تجهیزات هزینه کرده است. همچنین قصد دارد مجموعه NFT را به مناسبت جنگ راه‌اندازی کند، اگرچه جزئیات کامل آن هنوز فاش نشده است.

 

پیشنهاد مطالعه: ماکسیمالیسم بیت کوین چیست؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=50289
دکمه بازگشت به بالا