ایستگاه خبر

بروزرسانی قوانین رمز ارز ترکیه در بحبوحه‌ی تعطیلی صرافی‌ها

پیش‌تر خواندیم که بانک مرکزی ترکیه با وضع قوانین جدیدی هرگونه پرداخت مبتنی بر رمز ارز را در این کشور ممنوع اعلام نمود. رئیس جمهور این کشور در حکم تازه‌ای که صبح امروز منتشر شد قوانین موجود در این حوزه‌ را بروزرسانی نمود که در ادامه به مرور آنها می‌پردازیم.

  • در روزنامه‌ی رسمی ترکیه (Resmi Gazetethe) لایحه‌ی جدیدی مصوب شد که به موجب آن پلتفرم‌های معاملاتی رمز ارز تحت پوشش و نظارت نهاد مبارزه با پولشویی (AML) و سازمان مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) در می‌آیند.
  • بر اساس مطالب روزنامه رسمی، این قوانین جدید اعمال شده در حوزه‌ی کریپتو بلافاصله اجرایی خواهند شد و ارائه‌دهندگان خدمات رمز ارز ملزم به اطاعت از آنها خواهند بود.
  • دولت ترکیه‌ در گذشته تاکید نمود که یکی از مصوبات جدید خود را به تاسیس یک بانک مرکزی نگهداری و امانی اختصاص خواهد داد تا از این راه ریسک ناشی از تشکیل گروه‌های مخالف مالی را بکاهد.
  • پس از اعلام ممنوعیت پرداخت‌های مرز ارز توسط بانک مرکزی ترکیه، دو صرافی کریپتوی Thodex و VitBitcoin فعالیت خود را بلافاصله قطع نموده و هم‌اکنون به جرم کلاه‌برداری تحت بازجویی هستند.
  • در جریان تخلفات این دو صرافی، شش نفر راهی زندان شدند و مدیر عامل Thodex یعنی Faruk Fatih Ozer از کشور خارج و تحت تعقیب مقامات ترکیه و اینترپل چهار کشور گوناگون است.

پیشنهاد مطالعه: ۱۰ نکته که در مورد کریپتو پانک ها (Cryptopunks) نمی‌دانستید!

Source

https://coiniran.com/?p=45445
دکمه بازگشت به بالا