ایستگاه خبر

خزانه‌داری آمریکا درحال آماده‌سازی قوانین گزارش مالیاتی رمز ارزها است

پس از تصویب لایحه‌ی زیرساخت‌ها در سنا، خزانه‌داری آمریکا درحال تهیه‌ی قوانین گزارش مالیاتی از حوزه‌ی رمز ارزها است. لایحه‌ی مذکور موجب اعتراض‌های گسترده و شدیدی از سوی حاضرین حوزه‌ی رمزنگاری شد و بازتعریف آن از مفهموم «کارگزار کریپتو» بسیار وسیع بوده است. یکی از مقامات خزانه‌داری اظهار داشت، این نهاد درحال تدوین رهنمودهای لازم درخصوص شفاف‌سازی حوزه‌ی اجرایی کارگزاران دارایی‌های دیجیتال است.

طبق گزارش منتشر شده می‌توان گفت که قوانین جدید، خبری از معافیت‌های کلی و همه‌جانبه نمی‌دهد، بلکه سعی در بازبینی فعالیت‌هایی دارد که از سوی خزانه‌داری مشمول پرداخت مالیات نخواهند شد.

به تعبیر دیگر، قوانین جدید درحکم سفیرصلحی از سوی خزانه‌داری به صنعت رمزنگاری است. طبق ادعای سناتور پورتمن که نقش اصلی تدوین این قوانین را برعهده دارد، ماینرها و توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری هدف این بخش‌نامه نخواهند بود. خزانه‌داری نیز حمایت خود را از این اصلاحیه ابراز نمود.

خزانه‌داری آمریکا درحال آماده‌سازی قوانین گزارش مالیاتی رمز ارزها است

این اصلاحیه پیش از آنکه موفق شود به لایحه اضافه گردد با مخالف سناتور Richard Shelby مواجه گردید و از مذاکرات حذف شد. با این‌حال مجلس نمایندگان تمایلی برای اصلاح این لایحه ندارد، زیرا این امر به زمان بیشتری برای حل اختلاف طرح زیرساخت‌ها نیاز داشته و دریافت بسته‌ی حمایتی ۳.۵ تریلیون دلاری را عقب می‌اندازد.

باوجود تلاش‌های اخیر خزانه‌داری برای فرونشاندن خشم صنعت رمزنگاری، تیم مدیریتی جدید آمریکا که مسئولیت اکثر نهادهای نظارتی را برعهده دارند می‌توانند اصلاحات صورت گرفته‌ را بی‌اثر کند.

یکی از نمایندگان خدمات درآمد داخلی (IRS) آمریکا از هرگونه اظهارنظر درباره‌ی وضعیت فعلی قانون‌گذاری یا آینده‌ی مالیاتی رمزنگاری امتناع ورزید.

پیشنهاد مطالعه: بیت کوین و نظریه پولی مدرن

Source

https://coiniran.com/?p=47075
دکمه بازگشت به بالا