ایستگاه خبر

توافق سناتورها درخصوص لایحه‌ی مالیات بر صنعت رمزنگاری و فرصت محدود پیش‌رو

توافق دو گروه از سناتورها درخصوص اصلاح طرح اخذ مالیات از صنعت رمز ارز به مراحل پایانی خود نزدیک شده است، اما ممکن است فرصت برای اعمال آن بر لایحه‌ی زیرساخت‌های سنا از بین برود.

می‌توان امیدوار بود که با این توافق اختلاف‌نظر چندروزه‌ی بین کاخ سفید و سناتور Ron Wyden درخصوص راهکار مناسب برخورد با فعالان صنعت رمزنگاری و ارائه‌ی اطلاعات تراکنش مشتریان به سازمان خدمات درآمد داخلی (IRS)، خاتمه یابد.

سه سناتور جمهوری‌خواه Wyden-Lummis-Toomey طرحی را پشنهاد داده‌اند که از حقوق کاربران رمز ارز حمایت می‌نماید. اما این طرح با اصلاحیه‌ی دوحزبی Portman-Warner به‌چالش کشده شد و کاخ سفید نیز پشتیبانی خود را از آن اعلام داشت.

وضعیت توافق فعلی

سناتور Wyden با امتناع از بازگویی موارد حل‌نشده گفت: «همچنان درحال گفتگو هستیم.»

درصورت تعلل سناتورها برای درخواست رای‌گیری این اصلاحیه، نتیجه‌بخشی این توافق کاملا بی‌اثر خواهد بود. اختلاف نظری که بین قانون‌گذاران برای گزینش اصلاحات موجود و مهلت انجام مذاکرات وجود دارد، مجلس سنای آمریکا را در روزهای اخیر با بلاتکلیفی مواجه نموده است. هر یک از سناتورهای مجلس توانایی این را دارد تا با مخالفت، خود مانع از رای‌گیری این اصلاحیه گردد.

Lummis درمورد مهلت مذاکره‌ی ۳۰ ساعته‌ی مجلس به خبرنگاران گفت: «مشخص نیست که ما بتوانیم یک مهلت ۳۰ ساعته‌ی دوم را برای ارائه‌ی اصلاحیه‌ی خود کسب نماییم، اما به‌زودی خواهیم فهمید.»

مهلت ۳۰ ساعته‌ی رای‌گیری این اصلاحیه در ساعات اولیه‌ی روز سه‌شنبه به‌پایان می‌رسد. اما قانون‌گذاران می‌توانند پیش از موعد مقرر شده، با خاتمه‌ی آن به‌توافق برسند.

چنانچه سناتورها موفق به تغییر و اصلاح مواد این قانون‌گذاری گردند، لایحه‌ی اولیه به تصویب مجلس خواهد رسید. رهبران جامعه‌ی رمز ارز و سرمایه‌گذارانی همچون جک دورسی از این طرح انتقاد کرده و نسبت به نابرابری طرفین آن هشدار داده‌اند. به‌موجب لایحه‌ی اولیه، توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری و ماینرها نیز موظف به ارائه‌ی گزاش‌های مالی کاربران خود هستند، باوجود آنکه این اشخاص به داده‌های محرمانه‌ی مشتریان خود دسترسی ندارند.

اما این لایحه هنوز باید از سوی نمایندگان نیز به رای‌گیری گذاشته شود، این فرصتی برای تغییر مفاد تصویب شده‌ی آن در مجلس سنا خواهد بود.

موضع‌گیری‌ سناتورها

سناتور Lummis معتقد است که این توافق‌نامه به بازتعریف نهاد‌های فعال در امر رمزنگاری و کارگزاران آن خواهد انجامید. درنتیجه معافیت‌هایی برای ارائه‌ی گزارش تراکنش‌ها و پرداخت مالیات را در صنعت رمز ارز رقم خواهد زد. طبق گفته‌های وی، به‌موجب این توافق‌ نگرانی‌های موجود درباره‌ی مکانیسم‌ اثبات کار که به محیط زیست آسیب می‌رسانند، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

سخنان Warner درباره‌ی همکاری خزانه‌داری در تهیه و تدوین اصلاحیه‌ی دوحزبی، حاکی از حمایت کابینه‌ی دولت و کاخ سفید از آن است.

Elizabeth Warren، سناتور دموکرات ماساچوست، بیان داشت: «هدف طرح این اصلاحیه‌ی دوحزبی، یکسان‌سازی گزارش‌دهی مالیاتی است. این اقدام به‌معنای اخذ مستقیم مالیات از صنعت رمزنگاری نیست، بلکه پیش‌نیازی برای قانون‌مندی و کنترل فعالیت‌های این حوزه مانند سایر زمینه‌های اقتصادی است. ظاهرا رویکرد درستی است.»

پیشنهاد مطالعه: بیت کوین و نظریه پولی مدرن

Source

https://coiniran.com/?p=46984
دکمه بازگشت به بالا