ایستگاه خبر

بازار Treasure : توکن‌های خود را از لیست این بازار حذف کنید!

بازار Treasure بزرگترین بازار توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در بلاکچین آربیتروم (Arbitrum)، مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

جان پتن، یکی از بنیانگذاران Treasure DAO، در توییتی که در شامگاه دوم مارس منتشر شد، این سوء استفاده را تأیید کرد.

بازار Treasure مورد سوء استفاده قرار گرفته است. لطفا توکن‌های خود را از لیست حذف کنید. ما هزینه‌های آن را پوشش خواهیم داد—من شخصاً تمام اسمول‌هایم را برای تعمیر آن کنار می‌گذارم.

Treasure از طریق پیام‌هایی که در سرور Discord خود ارسال می‌شوند، به کاربران توصیه کرد «همه دارایی‌های خود را از لیست حذف کنند» و گفت بازار متوقف شده است. نمایندگان آن معتقدند موضوع را شناسایی کرده‌اند.

گستره کامل این سوءاستفاده و مواردی که به سرقت رفته است هنوز مشخص نیست، اما یک آدرس بلاکچین مرتبط با هکر—که توسط کارگزاران توییتر به اشتراک گذاشته شده است—نشانه‌هایی از این سرقت وجود دارد.

این آدرس نشان می‌دهد که ۱۷ Smol Brain—شاید محبوب‌ترین NFT معامله شده در آربیتروم—به سرقت رفته‌اند. بر اساس قیمت‌های ثبت‌شده آن‌ها در پلتفرم Treasure، ارزش کل این توکن‌ها به ۴۲۶,۵۱۱.۳۸ در MAGIC، نشانه اصلی Treasure یا حدود ۱.۴ میلیون دلار با قیمت‌‌های فعلی می‌رسد.

طبق گزارش CoinGecko، خبر هک باعث کاهش شدید قیمت MAGIC شد و از حدود ۳.۸ دلار به کمتر از ۲.۶ دلار رسید. قیمت توکن طی چند ساعت پس از این ماجرا تا حدودی بهبود یافته است و اکنون در حدود ۳.۳ دلار معامله می‌شود.

در ۳ مارس، شرکت امنیت بلاکچین و داده PeckShield تجزیه و تحلیلی از این حادثه منتشر کرد و ادعا کرد که بیش از ۱۰۰ NFT از چندین مجموعه از بازار Treasure به سرقت رفته است.

PeckShield همچنین تأیید کرد که هکر توانسته است آن توکن‌ها را بدون پرداخت MAGIC، به لطف یک اشکال در کد پلتفرم که امکان دستکاری قیمت اقلام را فراهم می‌کرد، خرید کند.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۱۱ اسفند)

 

Source

https://coiniran.com/?p=50058
دکمه بازگشت به بالا