ایستگاه خبر

عصر اثبات سهام سرانجام فرا رسید؟ به‌روزرسانی شبکه راپستن با موفقیت انجام شد!

اتریوم با استقرار موفقیت آمیز مرج (Merge) در شبکه آزمایشی راپستن (Ropsten)، یکی از بزرگترین گام‌ها را جهت فعال‌سازی اثبات سهام (PoS) برداشت. مرج یکی از مؤلفه‌های حیاتی ارتقاء لایه اجماع است که قبلاً با نام «اتریوم ۲.۰» شناخته می‌شد.

در طول ادغام، زنجیره اثبات کار (PoW) اتریوم با زنجیره بیکن PoS ترکیب می‌شود. اکنون که این اتفاق با موفقیت در راپستن رخ داده است، اتریوم به خوبی در راه استقرار مرج در شبکه اصلی است.

اثبات سهام مدت‌ها در انتظار و بسیار مورد انتظار

در حال حاضر، اتریوم بر روی مکانیسم اجماع اثبات کار (PoW) مانند بیت کوین اجرا می‌شود. در مکانیسم اجماع اثبات کار ایده این است که به‌طور مداوم منابع و انرژی خود را صرف حل معماهای سخت رمزنگاری کنید. اگر این کار را با موفقیت انجام دهید، می‌توانید بلوک خود را به بلاکچین اضافه کنید و پاداش بلوک و کارمزد تراکنش را دریافت کنید. متأسفانه، در حالی که PoW بسیار ایمن است، می‌تواند برای محیط زیست بسیار مضر باشد.

از طرف دیگر PoS فرآیند استخراج را کاملاً مجازی می‌کند. شما باید مقدار مشخصی ETH را قفل کنید (در مورد اتریوم، این ۳۲ ETH است) و روی بلوک‌هایی که می‌دانید در مرحله بعدی اضافه می‌شوند، شرط بندی کنید. زمانی که آن بلوک به زنجیره بلوک می‌پیوندد، اعتبارسنج موفق، بخشی از پاداش بلوک را دریافت می‌کند. انتقال از PoW به اثبات سهام مصرف انرژی اتریوم را تا ۹۹.۹۵ درصد کاهش می‌دهد.

این انتقال بسیار مورد انتظار بوده است و اتریوم اغلب به دلیل سرعت کند به‌روزرسانی در معرض تحقیر رسانه‌های اجتماعی بوده است. توسعه‌دهندگان هسته اتریوم معتقدند که سرعت پایین به دلیل پیچیدگی مرج و تغییرات متعدد مورد نیاز در کد منبع اتریوم است. اخیراً در طی یک کنفرانس، ویتالیک بوترین گفت اگرچه ماه آگوست ماه هدف برای ادغام شبکه اصلی است، ممکن است تأخیر وجود داشته باشد.

پس از این چه اتفاقی می‌افتد؟

قبل از راپستن، توسعه‌دهندگان هسته با موفقیت Merge on shadow fork اتریوم را اجرا کردند. شدو فورک یا انشعاب در سایه یک منطقه نمایش خصوصی شبکه اصلی است که توسعه‌دهندگان می‌توانند ویژگی‌های مختلف را آزمایش کنند. اکنون که مرج در راپستن آزمایش شده است، اگر همه‌چیز به‌خوبی پیش برود، قبل از استقرار در شبکه اصلی در مرحله بعدی در شبکه‌های آزمایشی گوئرلی (Goerli) و سوئپلیا (Seoplia)  مستقر خواهد شد.

 

پیشنهاد مطالعه: گواه اثبات کار یا Proof of Work چیست؟ (PoW)

 

Source

https://coiniran.com/?p=57311
دکمه بازگشت به بالا