ایستگاه خبر

تزوس با بروزرسانی Florence تنها دو روز فاصله دارد

ششمین بروزرسانی متوالى‌ شبکه‌ی تزوس Florence نام داشته و قرار است دوشنبه شب عرضه گردد. این دومین بروزرسانی تزوس در ۳ ماه گذشته است و موجب افزایش سرعت چشمگیر بلاک‌چین آن خواهد گشت. بروزرسانی Florence ویژگی‌های نوینی عرضه نموده و بسیاری از مشکلات پیشین را برطرف می‌کند، توسعه‌دهندگان می‌توانند گزارش تغییرات اعمال شده را در اینجا مشاهده نمایند.

پیشرفت‌های تزوس

افزایش ظرفیت اجرایی: ظرفیت پردازشی تزوس از ۱۶ کیلوبایت به ۳۲ کیلوبایت خواهد رسید، در نتیجه می‌تواند از قراردادهای هوشمند بزرگتر و اپلیکیشن‌های پیچیده‌تر به‌خوبی پشتیبانی نماید.

بهینه‌سازی هزینه‌ی گس: تزوس موفق شده است تا هزینه‌ی گس لازم برای قراردادها‌ی هوشمند را کاهش دهد و از این راه اجرای آنها را از لحاظ اقتصادی توجیه نماید.

حساب‌های بیکینگ (baking): تزوس هم‌اکنون با تمام کدهای جدیدی که برخی از توسعه‌دهندگان در حساب‌های بیکینگ خود استفاده می‌کنند سازگاری کامل دارد.

Depth First Execution: Order: نوعی ویژگی مفید برای تسهیل توسعه‌ی قراردادهای هوشمند است که سازوکار آنها را شبیه به قراردادهای بین‌شبکه‌ای می‌نماید.

تزوس با بروزرسانی Florence تنها دو روز فاصله دارد

حذف زنجیره‌ی آزمایشی: با عرضه‌ی این ویژگی فرآیند فعال‌سازی زنجیره‌ی آزمایش عملا منسوخ خواهد شد، این فرآیند درحال حاضر به «دوره‌ی سرد کردن» معروف است. این ویژگی از طریق پروتکل‌های آزمایشی برون‌-شبکه‌ای درحال ارزیابی است.

عرضه‌ی این بروزرسانی توسعه‌دهندگان را برای آزمایش اپلیکیشن‌های مبتنی بر تزوس تشویق نموده و مشکلات سازگاری را شناسایی می‌کند.

آیا تزوس تهدیدی برای اتریوم است؟

سه ماه پیش شاهد عرضه‌ی بروزرسانی Edo بودیم، Edo توانست قابلیت‌های بسیار مفیدی از قبیل بلیط‌ها، دوره‌ی انطباق و Sapling را به شبکه‌ی تزوس اهدا کند. اکنون Florence با بهره‌مندی از چنین ابتکاراتی قادر است مرزهای پیشرفت پروتکل تزوس را گسترش چشمگیری دهد. با افزایش عظیم تعداد تراکنش‌های شبکه‌ی تزوس، برخی این بلاک‌چین را تهدیدی برای اتریوم می‌دانند. تزوس توانسته است رکورد ۱ میلیون تراکنش را در یک ماه ثبت نماید که نشان‌دهنده‌ی علاقه‌ی فراوان کاربران به استفاده از این شبکه است.

پیشنهاد مطالعه: بازار NFT در آثار هنری و گیم‌ها همچنان داغِ داغ است!

Source

https://coiniran.com/?p=45522
دکمه بازگشت به بالا