ایستگاه خبر

تزوس به‌روزرسانی بزرگ «Tenderbake» را اجرا می‌کند!

بلاک‌چین اثبات سهام (PoS) تزوس یکی از بزرگترین به‌روزرسانی‌های خود را فعال کرد، این نهمین ارتقای پروتکل Tezos محسوب شده و الگوریتم اجماع آن را کاملا متحول خواهد ساخت. این به‌روزرسانی که با اسم رمز «Ithaca 2» شناخته می‌شود با تعویض الگوریتم اجماع فعلی یعنی Emmy با Tenderbake قابلیت‌هایی همچون کاهش زمان لازم برای تولید بلاک‌های جدید، اجرای سریع‌تر تراکنش‌ها و اجرای روان‌تر اپلیکیشن‌ها را محقق خواهد ساخت.

Tenderbake علاوه‌بر موارد فوق به‌وسیله‌ی تکنیک پیش-بررسی بلاک‌چین Tezos را برای پذیرش راهکارهای مقیاس‌پذیری ازقبیل رول‌آپ‌های WebAssembly و ماشین مجازی اتریوم (EVM) آماده ساخته و توان خروجی آن را افزایش خواهد داد.

طبق بیانیه‌ی مطبوعاتی منتشر شده، به‌روزرسانی Tenderbake پیش‌نیاز لازم برای پست اعتبارسنج شبکه را با کاهش ۲۵ درصدی از مالکیت ۸۰۰۰ تزوس به ۶۰۰۰ عدد کاهش داده است. این تصمیم به تمرکززدایی بیشتر شبکه منجر خواهد شد. حجم قراردادهای هوشمند در تزوس نیز با افزایش بی‌سابقه‌ای از ۱۰۰ هزار عدد در ژانویه‌ی ۲۰۲۱ به ۶.۲ میلیون عدد در ژانویه‌ی ۲۰۲۲ رسیده است.

هنگام نگارش این خبر قیمت هرواحد از تزوس براساس داده‌های CoinMarketCap با ۱۰ درصد افزایش در ۲۴ ساعت گذشته برابر با ۴.۰۱ دلار بوده است.

پیشنهاد مطالعه: تزوس چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=50449
دکمه بازگشت به بالا