ایستگاه خبر

دیگر هیچ پیوندی میان تتر (USDT) و ذخایر دلاری آن وجود ندارد!

تتر (Tether) رایج ترین کوین پایدار در دنیای رمز ارز ها به عنوان صادر کننده USDT به تازگی تأیید کرده که به طور 100 درصدی توسط دلار واقعی پشتیبانی نمی شود.

به گزارش کوین ایران به نقل از Forbes، تتر (USDT) رایج ترین کوین پایدار در دنیای رمز ارز ها می باشد. پشتوانه هر Tether یک دلار آمریکا بود از این رو، به طور وسیعی به عنوان ابزاری برای وارد و خارج کردن دلار در تبادلات رمز ارز مورد استفاده قرار می گرفت. از نظر علاقه مندان رمز ارز ها، نگهداری یک تتر همانند نگهداری یک دلار است. اما تتر به عنوان صادر کننده USDT تأیید کرده که به طور ۱۰۰ درصدی توسط دلار واقعی پشتیبانی نمی شود. این پیوند دیگر قابل اعتماد نیست و خود تتر به چیزی کاملاً آشنا در صنعت بانکداری سنتی تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید: لیست فوربس (Forbes) از ۵۰ شرکت میلیارد دلاری مرتبط با بلاک چین

روند گسست پیوند میان تتر و دلار آمریکا

در ادامه چگونگی تغییر ادعای تتر مبنی بر پشتیبانی ۱۰۰ درصدی توسط ارز واقعی در طول زمان آورده شده است. در وب سایت این ارز دیجیتال آمده است:

1

تا به امروز هیچ گونه حسابرسی حرفه ای از ذخایر این رمز ارز انجام نشده است. پس از اینکه تعداد زیادی از مردم به این نکته اشاره کردند، عبارات مورد استفاده در وب سایت در مورد ممیزی حرفه ای به صورت زیر تغییر کرد:

2 1

بسیاری از مردم خواستار تصدیق رسمی و حرفه ای شدند. بنابراین تتر به سادگی تمامی ارجاعات به تصدیق رسمی را حذف کرد. با این وجود، ادعاهای مربوط به پشتیبانی ۱۰۰ درصدی توسط ذخایر ارزی را حفظ نمود.

3

با این حال شایعات همچنان ادامه داشت. به نظر می رسد که تتر اعلامیه خود را تغییر داده و ادعای مربوط به پشتیبانی ۱۰۰ درصدی توسط ذخایر ارزی را برداشته است. در ادامه اعلامیه جدید USDT آمده است.

4

تتر روز به روز در سراشیبی سقوط

با توجه به تغییرات گسترده در بیانیه های ارائه شده در سایت تتر، این رمز ارز دیگر به صورت ۱۰۰ درصدی توسط ارز های سنتی برای ذخایر خود پشتیبانی نمی شود. در حال حاضر، تتر معادل نقدی (Cash Equivalents) ذخایر خود را دارد که می تواند از دیگر رمز ارز ها نیز باشد. برخی از ذخایر تتر در قالب وام هایی است که به بخش های دیگر داده شده است. به عبارت دیگر، تتر به یک بانک ذخیره کسری (Fractional Reserve) فاقد مقررات تبدیل شده است.

USDT یک بانک ذخیره کسری بسیار پر ریسک به شمار می رود. اوراق قرضه ای که قابل فروش نباشند نمی توانند به پول نقد متصل شوند. هیچ رگولاتوری نمی تواند به یک بانک مجوز‌دار اجازه دهد که در چنین شرایطی فعالیت کند، حتی اگر آن بانک مجوز بانکداری Fed و تضمین شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) را داشته باشد. تتر ممکن است هر USDT را معادل یک دلار آمریکا در نظر بگیرد اما بدون وجود هیچ گونه ذخایری یا هر گونه حمایتی از بانک مرکزی این ادعاها پوشالی خواهند بود. فدرال رزرو قصد ندارد به این موضوع ورود کرده و وثیقه مورد نیاز را پرداخت کند.

با این حال، قابل توجه است که بازارهای رمز ارز ها همچنان تضمین تتر را می پذیرند:

Tether vs USD, BTC
Tether vs USD, BTC/ Source

شاید بهتر است علاقه مندان رمز ارز ها سرنوشت Reserve Primary Fund در سال ۲۰۰۸ یا سرنوشت ونزوئلا را مطالعه کنند. در نهایت، پیوند مربوط به نرخ تبادل تا زمانی حفظ می شود که ذخایر مربوطه به پایان برسند…

جهان رمز ارز ها یک گام بزرگ دیگر به سمت تبدیل شدن به نمونه ای از سیستم مالی موجود بدون وجود هیچ‌یک از تضمین های مسلماً ناکافی آن برداشته است. آیا قرار است این روند ادامه داشته باشد؟

 

بیشتر بخوانید: استفاده از R3 Corda در پلتفرم بلاک چینی بورس اوراق بهادار سوئیس

توجه!

مطالب منتشر شده صرفاً برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.

Source & Image
https://coiniran.com/?p=29098
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x