ایستگاه خبر

لیست فوربس (Forbes) از ۵۰ شرکت میلیارد دلاری مرتبط با بلاک چین

فوربس لیستی از شرکت هایی که از فناوری بلاک چین استفاده می کنند و حداقل درآمد یا ارزششان یک میلیارد دلار می باشد، منتشر کرده است.

فوربس لیستی از شرکت هایی که از فناوری بلاک چین استفاده می کنند و حداقل درآمد یا ارزششان یک میلیارد دلار است، منتشر کرده است.

شرکت هایی که در فضای توسعه رمز ارز ها و بلاک چین فعالیت می کنند و شرکت های مالی سنتی مانند بانک ها و اتاق های پایاپای، شرکت های مواد غذایی، شرکت های مدیریت زنجیره ی تامین و … این لیست را تشکیل داده اند. بسیاری از شرکت های نام آشنا مانند آمازون، والمارت، فیسبوک، ING، مسترکارت، مایکروسافت و نستله در این لیست قرار دارند.

بیشتر بخوانید: گزارش فوربز از کارآفرینان بلاک چینی، در میان ۳۰ کارآفرین برتر زیر ۳۰ سال آسیا

شرکت های مرتبط با رمز ارز ها که توانسته اند به این لیست راه یابند، صرافی رمز ارز آمریکایی Coinbase، شرکت سخت افزار استخراج اروپایی Bitfury و شبکه ی خدمات مالی مبتنی بر بلاک چین ریپل هستند.

این لیست علاوه بر شرکت های نیمه یا کاملا سازگار با تکنولوژی بلاک چین، شامل شرکت هایی که از پروتکل های مختلف بلاک چین همچون هایپرلجر، کنسرسیوم R3’s Corda و شبکه ی اتریوم بهره می برند نیز می شود.

فوربس به پتانسیل فناوری بلاک چین برای ساده سازی فرایند های مختلف شغلی اشاره کرده و Depository Trust & Clearing Corp (DTCC) را برای نمونه می آورد که ۹۰ میلیون تراکنش یا بیش از ۴۸ ترلیون دلار جابه‌جایی اوراق بهادار را در یک روز به ثبت رسانده است.

بیشتر بخوانید: DTCC و ساخت توکن های تضمینی (Security Tokens) بر اساس قوانین رگولاتوری

در ادامه می توانید لیست منتشر شده را به همراه محل استقرار شرکت ها و تکنولوژی های مورد استفاده ی آنها مشاهده کنید.

 

 

 

 

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.
Source
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا