ایستگاه خبر

تتر درگیر تحقیقات قضایی مرتبط با کلاهبرداری بانکی

یک پروژه قضایی در  ایالات متحده در مورد تتر در حال بررسی این موضوع است که آیا مدیران پشت این رمز ارز با قیمت پایدار در حال انجام تخلفات بانکی هستند یا خیر. این پرونده حقوقی پیامدهای گسترده‌ای برای بازار رمز ارزها در پی خواهد داشت.

نقش حیاتی تتر USDT در بازار رمز ارزها بر کسی پوشیده نیست. حجم بالایی از معاملات بیت‌ کوین و سایر رمز ارزها با تتر صورت می‌گیرد. با این حال تحقیقات دپارتمان عدالت ایالات متحده (Justice Department)  از سال پیش بر روی نحوه انتشار توکن‌های جدید این شرکت متمرکز شده است.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، به طور خاص، دادستان‌های فدرال در حال بررسی این موضوع هستند که آیا  تتر مبادلات رمز ارزی خود را از بانک‌ها پنهان کرده است یا خیر، این را سه نفر از افراد مطلع از پرونده فاش کرده‌اند که به دلیل محرمانه بودن تحقیق، خواستند نامشان فاش نشود.

اتهامات کیفری یکی از مهم‌ترین تحولات در برخورد با رمز ارزها توسط دولت ایالات متحده است. این به این دلیل است که تتر محبوب‌ترین استیبل کوین است، ارزی که برای در امان ماندن از نوسانات وحشتناک  قیمت بازار کریپتو طراحی شده است و آن را برای خرید و فروش رمز ارزها ایده‌آل می‌کند.

اهمیت این رمز ارز با قیمت ثابت برای بازار کریپتو کاملاً مشخص است: ارزش توکن‌های در گردش آن در حدود ۶۲ میلیارد دلار است که بیش از نیمی از معاملات بیت کوین را پشتیبانی می‌کنند.

دادستان‌های فدرال حداقل از سال ۲۰۱۸ روی پروژه تتر متمرکز شده‌اند. یکی از این دادستان‌ها گفت که در ماه‌های اخیر آن‌ها در نامه‌هایی به مسئولین این پروژه اعلام کرده‌اند که اهداف تحقیق هستند. این اعلان‌ها نشان می‌دهد که تصمیم‌گیری در مورد رسیدگی به پرونده ممکن است به‌زودی انجام شود، در نهایت مقامات ارشد وزارت دادگستری تعیین می‌کنند که اتهامات قابل اثبات هستند یا خیر.

از آنجایی که استیبل کوین‌ها توجه قانون‌گذاران را به خود جلب کرده این پرونده نیز در حال رسیدن به نقطه اوج خود است. وزارت خزانه‌داری ایالات متحده و فدرال رزرو از جمله آژانس‌هایی هستند که احتمال دارد تهدیدی برای انتشار این توکن‌ها محسوب شوند. از جمله نگرانی‌های قانون‌گذاران معاملات مرتبط با پولشویی است. زیرا مجرمان با استفاده از این ارزها به راحتی می‌توانند خارج از سیستم بانکی پرداخت انجام دهند. وزیر خزانه‌داری، جانت یلن، هفته گذشته گفت که ناظران باید «در بررسی قوانین جدید برای استیبل کوین‌ها» به سرعت عمل کنند.

شایان ذکر است که تتر برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ به‌عنوان راه‌حلی برای مشکل گریبان‌گیر بازار رمز ارزها صادر شد: بانک‌ها نمی‌خواستند برای صرافی‌های رمز ارزی حساب باز کنند زیرا آن‌ها از دست زدن به وجوه مرتبط با قاچاق مواد مخدر، حملات سایبری و تروریسم ترس داشتند. با پذیرش تتر، مبادله‌گران می‌توانستند به سرعت خود را از نوسانات قیمتی حفظ کنند و دارایی‌های رمز ارزی خود را با معادل دلاری تثبیت کنند. اما این شرکت هنوز به بانک‌ها برای نگهداری پول ذخیره خود و همچنین پردازش تراکنش‌های آن نیاز دارد.

در طول سال‌های تحقیق خود، وزارت دادگستری بررسی کرده است که آیا معامله‌گران از توکن تتر برای بالا بردن غیرقانونی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ استفاده کرده‌اند یا خیر. تمرکز فعلی بر اتهام کلاهبرداری بانکی نشان می‌دهد که دادستان‌ها ممکن است از پیگیری پرونده‌ای مرتبط با دستکاری بازار پیشتر رفته باشند.

باید منتظر ماند و دید سرانجام این پرونده حقوقی چه می‌شود. پرونده‌ای که ممکن است بزرگترین اتفاق دنیای رمزارزها در سال‌های اخیر قلمداد شود.

 

پیشنهاد مطالعه: تتر چیست؟ مزایای استفاده از USDT

 

Source

https://coiniran.com/?p=46747
دکمه بازگشت به بالا