ایستگاه خبر

رقابت شانه‌به‌شانه تتر و XRP؛ رمزارز باثبات پرطرفدار برای لحظاتی در جایگاه سومین رمزارز برتر بازار قرار گرفت

بر اساس داده‌های دریافتی از مساری و کوین‌متریکس، تتر، رمزارز باثبات پرطرفدار این روزهای بازار توانست برای لحظاتی با کنار زدن توکن XRP در جایگاه سومین رمزارز پرارزش بازار قرار بگیرد.

اگر تعداد کوین‌های عرضه‌شده از یک رمزارز را در قیمت هر یک از آن‌ها ضرب کنید، ارزش بازار آن رمزارز به‌دست می‌آید. ارزش بازار، در واقعی روشی برای مقایسه دارایی‌هایی است که هر یک از میزان موجودی متفاوتی برخوردارند. از آنجا که تتر یک رمزارز باثبات است و بهای آن تغییر نمی‌کند، تنها روش برای افزایش ارزش بازار آن، ضرب و صدور تترهای جدید است.

همان‌طور که پیش‌تر گزارش شد، ارزش بازار تتر به‌تازگی از آستانه ۱۲ میلیارد دلار عبور کرده است. داده‌های به‌دست آمده از وب‌سایت‌های تحلیلی نیز نشان می‌دهد که هم‌اکنون ارزش بازار این رمزارز باثبات از مرز ۱۳.۱۴ میلیارد دلار فراتر رفته است.

بیشتر بخوانید: ریپل (Ripple) چیست و تفاوت آن با سایر ارز های رمزنگاری شده چیست

این اولین باری نیست که تتر موفق می‌شود با کنار زدن XRP در جایگاه سومین رمزارز پرارزش بازار جا خوش کند. پیش‌تر در بحبوبه سقوط تاریخی بازار در ماه مارس نیز این رمزارز توانسته بود، برای مدتی کوتاه، عنوان سومین رمزارز برتر بازار را به خود اختصاص دهد.

رشد روزافزون عرضه تتر در حالی رخ می‌دهد که شرکت مادر آن با چندین پرونده مفتوح در دادگاه‌های ایالات متحده دست به گریبان است. در‌حا‌ل‌‌حاضر، تتر و صرافی نزدیک به آن یعنی بیتفینکس با یک چالش حقوقی مواجه‌اند و پرونده آنها زیر دست دادستان کل نیویورک قرار دارد.

Source

https://coiniran.com/?p=40778
دکمه بازگشت به بالا