ایستگاه خبربانک های مرکزی

تتر (Tether) و باز کردن یک حساب 1.8 میلیارد دلاری در بانک Deltec

آیا حساب بانکی تتر (Tether) گویای توانمندی این شرکت در حمایت از توکن هایش می باشد؟ تتر تا چه حد به تعهدات پایبند خواهد بود؟

تتر (Tether) یک حساب 1.8 میلیارد دلاری در بانک Deltec واقع در Bahamas باز می کند

 

شرکت تتر (Tether) مدت ها بود که مورد هجوم قرار می گرفت و ادعا می شد که پشتوانه دلاری لازم برای توکن هایش را ندارد. در این راستا، شرکت تتر پنج شنبه گذشته اعلام کرد که یک حساب را در بانک Deltec باز کرده است. تتر اعلام کرده که بانک مذکور بعد از مدت ها بررسی و تحقیق در مورد شرکت تتر، اقدام به قبول افتتاح حساب از جانب آنها کرده است. این بانک قبلا هر گونه ارتباطی با تتر را رد کرده و بیان داشته بود که آنها نمی توانند اعلام کنند که آیا نهاد خاصی از مشتریان بانک است یا نه.

بیشتر بخوانید: کمپانی تتر (Tether) پانصد میلیون توکن USDT خود را از بین برد

سابقا شرکت تتر برای اقدامات تار و مبهم مشهور بود اما با این کار هنجار شکنی کرد و شفافیت بیشتری را ارائه داد. تتر نامه ای را از جانب بانک Deltec منتشر کرد که در آن ظاهرا این بانک تایید می کند که تتر موجودی لازم برای پشتیبانی از توکن هایش را دارد؛ البته شایان ذکر است که این نامه طوری نگارش یافته که هر گونه مسئولیتی را از Deltec در این زمینه دور می کند.

تتر (Tether) و باز کردن یک حساب 1.8 میلیارد دلاری در بانک Deltec
tether-bank-account

هنوز بازرسی صورت نگرفته است

در مورد این اقدام اخیر تتر هنوز بازرسی صورت نگرفته است. قبلا تتر از یک شرکت قانونی خواسته بود که در این زمینه اقدام کند و در پایان آن شرکت اعلام کرد که تتر وجوه لازم برای پشتیبانی از توکن هایش را دارد. البته این سازمان حقوقی اعلام کرده بود که کار انجام شده به معنی فراهم آوردن ضمانت در این زمینه نیست. در گزارش این سازمان حقوقی اشاره شده که شرکت تتر حداقل 440 میلیون دلار و 1590 یورو در حساب های بانکی متعدد خود دارد اما نام بانک ها ذکر نشده اند. در چند ماه اخیر تتر برابریش را با دلار از دست داده و بنا به گزارش CoinMarketCap در چهارشنبه گذشته این توکن با قیمت 0.998579 دلار معامله شده است.

 

نظر شما چیست؟ آیا اظهارات و گزارشات تتر به واقعیت نزدیک است؟ تتر تا چه حد می تواند به تعهدات خود در قبال توکن هایش پایبند باشد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده، مربوط به نویسنده می باشند و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شوند.Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا