ایستگاه خبر

ایلان ماسک: تسلا دوج‌ کوین را به‌عنوان روشی برای پرداخت می‌پذیرد

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا گفته است که تسلا دوج‌ کوین را به عنوان روش پرداختی برای برخی از کالاهای خود می‌پذیرد.

خرید از تسلا با دوج‌ کوین

به گفته ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا این سازنده خودروهای برقی پذیرش دوج‌ کوین به عنوان پرداخت برای برخی از کالاهای خود را آغاز خواهد کرد.

ماسک امروز در توییتی نوشت:

برخی از کالاهای تسلا با Doge قابل خرید خواهد بود. باید دید چگونه پیش می‌رود.

دوج کوین در عرض چند دقیقه پس از این خبر بیش از ۲۸ درصد جهش کرد. ماسک که خود را «پدر دوج» معرفی می‌کند، در طول سال جاری به دلیل حمایت از ارز دیجیتال مبتنی بر میم، تیتر خبرها شده است.

با ۶۶.۳ میلیون دنبال‌کننده در توییتر توییت‌ها و حضور فعال ماسک با اشاره به این سکه اغلب تأثیر قابل توجهی بر قیمت آن داشته است.

در حالی که تسلا، با حدود ۴۲۰۰۰ بیت کوین در ترازنامه خود، یکی از بزرگترین دارندگان شرکتی بیت کوین است، به نظر می‌رسد ماسک شخصاً از طرفداران بزرگتر دوج‌ کوین است. در کنار بیت کوین و اتریوم، ماسک صاحب دوج‌ کوین است و حتی در نظر گرفته است که توسعه‌دهندگان خود را برای کمک به مقیاس ارزهای دیجیتال الهام گرفته شده از میم برای دستیابی به توان عملیاتی بالاتر، موظف کند.

اساساً، بیت کوین جایگزین خوبی برای ارز معاملاتی نیست. ماسک اخیراً پس از انتخاب شدن به عنوان شخصیت سال ۲۰۲۱ به مجله تایم گفت: اگرچه به عنوان یک شوخی احمقانه ایجاد شد، دوج‌ کوین برای تراکنش‌ها مناسب‌تر است. او گفت که دوج کوین ارزی است که «مردم را به خرج کردن تشویق می‌کند، نه اینکه به‌عنوان یک ذخیره‌کننده ارزش، آن را احتکار کنند».

دوج‌ کوین در حال حاضر حدود ۰.۲۰ دلار معامله می‌شود. زمانی که ماسک این خبر را اعلام کرد، تقریباً ۰.۱۶ دلار بود. با این وجود، هنوز تا بالاترین قیمت خود یعنی ۰.۷۸ دلار که در ماه می ثبت شده بود فاصله دارد.

 

پیشنهاد مطالعه: دوج کوین چیست؟ (DogeCoin)

 

Source

https://coiniran.com/?p=48768
دکمه بازگشت به بالا