ایستگاه خبر

ایلان ماسک: تسلا هنوز ۲۱۸ میلیون دلار بیت کوین دارد

بر اساس اسناد منتشر شده توسط سازنده خودروهای الکتریکی قبل از فراخوانی سرمایه‌گذاران در سه‌ماهه سوم، دارایی بیت کوین تسلا نسبت به سه‌ماهه دوم سال 2022 بدون تغییر باقی مانده است.

در گزارش تسلا که روز چهارشنبه برای عموم منتشر شد، این شرکت می‌گوید که هنوز 218 میلیون دلار بیت‌کوین در اختیار دارد. در ماه جولای، تسلا اعلام کرد که 75 درصد از دارایی‌های بیت کوین خود را فروخته است، یعنی حدود 936 میلیون دلار در آن زمان. پس از فروش، تسلا گزارش داد که تا پایان ژوئن 222 میلیون دلار «دارایی دیجیتال» در ترازنامه خود نگه خواهد داشت.

ماسک در جریان فراخوانی سرمایه‌گذاران در سه‌ماهه دوم گفت این شرکت بیت کوین خود را برای آزاد کردن پول نقد به دلیل ادامه قرنطینه‌های ناشی از COVID در چین فروخته است. او توضیح داد: «با توجه به عدم قطعیت قرنطینه‌های COVID در چین، برای ما مهم بود که موقعیت نقدی خود را به حداکثر برسانیم.»

با وجود این فروش، تسلا پس از مایکرواستراتژی با 130000 BTC (حدود 2.48 میلیارد دلار) و هلدینگ گلکسی  با 16400 BTC (حدود 313 میلیون دلار) یکی از بزرگترین دارندگان بیت کوین به حساب می‌آید.

طرح ماسک برای خرید توییتر و نبرد حقوقی متعاقب آن بر سر خروج از معامله، در تصمیم آن زمان تأثیری نداشت و به نظر نمی‌رسد که موضع شرکت در قبال رمزارزها را تغییر داده باشد.

در ماه سپتامبر، پیام‌های منتشر شده نشان می‌داد که ثروتمندترین مرد جهان با کارآفرینان مختلف فناوری—از جمله جک دورسی از شرکت Block و سم بنکمن-فرید از FTX—درباره آینده پلتفرم رسانه‌های اجتماعی محبوب گفتگو می‌کند. یکی از ایده‌های مطرح شده شامل افزودن گزینه پرداخت با استفاده از ارز دیجیتال مورد علاقه ماسک، دوج کوین Dogecoin بود.

 

پیشنهاد مطالعه: دوج کوین (DogeCoin)، رمز ارزی که از یک شوخی شروع شد!

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا