ایستگاه خبر

تسلا با فروش ۱۰ درصد از بیت‌کوین‌هایش سود هنگفتی به دست آورد

تسلا در سه‌ماهه اول سال جاری مقداری از بیت کوین خود (BTC ، ۳.۹٪ +) را به قیمت ۲۷۲ میلیون دلار فروخته است.

زک کرگهورن (Zach Kirkhorn) مدیر مالی تسلا روز دوشنبه گفت تسلادر این دوره ۱۰ درصد از بییت کوین‌‌های خود را فروخته است.

تسلا در اشاره به درآمد سه‌ماهه اول خود در روز دوشنبه، سود حاصل از فروش مقداری بیت کوین را نیز در نظر گرفته است:

«سال به سال، تأثیرات مثبت از رشد حجم معاملات، رشد درآمد اعتبار نظارتی، افزایش حاشیه سود ناخالص ناشی از کاهش هزینه‌ها‌ی محصولات و فروش بیت کوین (۱۰۱ میلیون دلار تأثیر مثبت، به استثنای ضررهای مربوط به خط بازسازی و سایر خطوط) عمدتاً هزینه‌ی فروش پایین‌تر، افزایش خسارات مبتنی بر سهام، هزینه‌های اضافی زنجیره تامین، سرمایه گذاری‌تحقیق و توسعه و سایر موارد جبران شده است.»

شرکت خودروهای برقی ایلان ماسک در فوریه ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرد. کرگهورن گفت که تسلا بخشی از نقدینگی خود در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرد تا در محیطی با نرخ سود پایین سود کسب کند.

در حالی که این شرکت همچنان در معاملات زنجیره تأمین جهانی خود با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کند اعلام کرده است که بازار بیت کوین را بازاری با آینده‌ای خوش بینانه می‌داند.
کرگهورن گفت علیرغم اینکه بیت کوین به عنوان یک دارایی پرریسک شناخته می‌شود: «فرصت‌های سنتی زیادی برای انجام این کار وجود ندارد، یا حداقل ما پیدا نکردیم … به ویژه با بازده بسیار کم و بدون پذیرش ریسک بیشتر یا از بین رفتن نقدینگی.»

کرگهورن افزود تسلا بیت کوین‌ها‌یی را که از طریق معاملات مشتریان دریافت می‌کند نگه می‌دارد و در آینده اطلاعیه‌های مربوط به سیاست‌های این شرکت درباره‌ی بیت کوین اعلام خواهد کرد.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین صرافی‌ ارز دیجیتال ایرانی – مقایسه تخصصی بهار ۱۴۰۰

Source

https://coiniran.com/?p=45332
دکمه بازگشت به بالا