ایستگاه خبر

رقابت تنگاتنگ SushiSwap و UniSwap

صرافی غیرمتمرکز SushiSwap موفق شده است در کنار UniSwap به عنوان یکی از دو صرافی بزرگ غیرمتمرکز که در روند صعودی DeFi نقش دارند، برای خود جایگاهی خلق کند.

با وجود شروع جنجالی، شامل بازپرداخت چهارده میلیون دلاری Chef Nomi به جامعه، SushiSwap توانسته است به رقیب خود Uniswap نزدیک شود. فعالیت این پلتفرم، از جمله ارزش کل قفل شده و قیمت توکن SUSHI، افزایش یافته است.

پیشنهاد مطالعه: ‌آموزش کار با صرافی یونی سواپ (Uniswap)

Delphi Digital، شرکت تجزیه و تحلیل کریپتو، تفاوت بین این دو پلتفرم را ارزیابی کرد و نتیجه گرفت که SushiSwap رقیب قدرتمندی بوده است. در این گزارش آمده است:

«اگر طی دو ماه گذشته با DeFi همراه بوده باشید، می‌دانید که Uniswap امروز مانند گذشته تنها و بی‌رقیب نیست. Sushiswap، که به‌عنوان فورک نسخه‌ی دوم Uniswap  آغاز به کار کرد، از نظر نقدینگی و حجم در طیف وسیعی از جفت ها، بسیار به Uniswap نزدیک است.»

در گزارش شرکت دلفی آمده، اولین مزیت Uniswap این است برای تعداد زیادی از شریک‌هایش بستر مناسبی برای استفاده از نقدینگی این پلتفرم فراهم کرده است، و به تیم توسعه امکان می‌دهد تا بر انتشار نسخه سوم تمرکز کند.

در عوض، SushiSwap در ایجاد ارتباط با سایر پلتفرم‌های DeFi مانند Cream و Alpha متمرکز شده که منجر به افزایش مشابهی در پیشنهادات نقدینگی شده است.

 

کوین ایران گراف

 

 

قیمت توکن UNI Uniswap در ۳۰ روز گذشته بیش از ۱۰۰٪ افزایش یافته است، در حالی که SUSHI در همان مدت تقریباً ۸۰٪ افزایش داشته است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=44020
دکمه بازگشت به بالا