ایستگاه خبر

Square ممکن است در آینده ماینر بیت‌کوین تولید کند!

پلتفرم پرداخت‌های دیجیتال Square درحال بررسی گزینه‌های احتمالی برای تبدیل شدن به یکی از تولیدکنندگان بزرگ ماینرهای ASIC است. جک دورسی، مدیرعامل Square، با انتشار توئیتی از برنامه‌ی این شرکت برای استخراج بیت‌کوین خبر داد. وی اظهار داشت:

«علاوه بر شفاف‌سازی مراحل پیشبرد این طرح، ما از غیرمتمرکز بودن استخراج بیت‌کوین حمایت می‌کنیم. از بزرگترین نقدهای همیشگی شبکه‌ی بیت‌کوین تمرکز جغرافیایی ماینرها در یک نقطه‌ (چین) بوده است.»

دورسی به شرکت تولید‌کننده‌ی ماینرها وعده‌ی ادغام عمودی را داده است تا با محدودیت‌های غیرضروری زنجیره‌ی تامین برای محصولات سیلیکونی مواجه نشود. ادغام عمودی در اقتصاد خرد و مدیریت، فرآیندی است که در آن یک شرکت، شرکت‌های توزیع و پخش محصولات خود را، تحت تملک خود در می‌آورد تا پس از مرحله تولید، کنترل خود را بر این قسمت‌ها افزایش دهد.

درحال حاضر شرکت‌های چینی Bitmain و Canaan از بزرگترین تولیدکنندگان ماینرهای ASIC هستند. اما محدودیت‌های اخیر دولت چین موجب شد تا آمریکا برای نخستین بار در تاریخ جایگاه نخست استخراج بیت‌کوین را تصاحب کند. توسعه‌ی بازار ایالات متحده و افزایش پیوسته‌ی سفارشات ماینرها توجه شرکت‌های فناوری ازجمله Square را به‌خود جلب نموده است.

Square همواره از پیشگامان استفاده از راهکارهای رمزنگاری دربین شرکت‌های تجاری با سهام عمومی بوده است. چندی پیش خواندیم که این شرکت قصد دارد تا یک کیف‌پول سخت‌افزاری برای بیت‌کوین توسعه داده و به بازار عرضه کند.

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=47927
دکمه بازگشت به بالا