ایستگاه خبر

راه‌اندازی بلاکچین ائتلافی برای متحد کردن حقوق اختراع رمزارزی توسط شرکت Square

شرکت پرداخت، Square، در حال ایجاد یک ائتلاف است تا دسترسی به فناوری رمزارز و بلاکچین را گسترش دهد. این شرکت با ساختن یک کتابخانه که حق اختراع اعضا را در یک استخر در کنار هم قرار می‌دهد این امر را محقق می‌کند.

بنا بر اعلامیه‌ی، اتحاد حق اختراع باز رمزارز (COPA)‌ در حال حاضر برای عضویت آماده‌ی خدمت‌رسانی است. ایده‌ی این کار تقویت نوآوری‌های متن باز در این صنعت و افزایش پذیرش رمزارز با استفاده از متحد کردن پیشنهاد‌ها و تعهد به عدم به کارگیری حقوق ثبت اختراع علیه شرکت‌های در حال رشد و نوپا است.

این شرکت در یک سند سوالات متداول بیان کرده که حمایت اولیه از جمله تأمین بودجه را انجام می‌دهد. همچنین اشاره شده است:

“باور داریم که موفقیت رمزارز‌ به همکاری این جامعه برای ساخت و توسعه بر بستر فناوری‌های موجود در جهت نوآوری بستگی دارد که این امر با گره خوردن این فناوری بنیادی به حق اختراع و دعاوی حقوقی امکان‌پذیر نیست.”

اعضای احتمالی برای عضویت، ملزم به داشتن حق اختراع مخصوص به خود نیستند اما تمام اعضا باید به ارائه حق ثبت اختراع خود به این کتابخانه متعهد شوند. این شرکت اشاره کرده که این کتابخانه یک محافظ جمعی حقوق ثبت اختراع است که به اعضا این امکان را می‌دهد تا از حق ثبت اختراع اعضای دیگر استفاده کنند و در برابر متجاوزان حقوق مالکیت از خود دفاع کند.

شرکت Square اعلام کرده که پذیرای بازخورد‌ها درباره ساختار غیرانتفاعی آن است. این شرکت پرداخت همچنین به خبرگزاری Coindesk گفته است که این سازمان جدا از شرکت Square است و هیئت مدیره مخصوص به خود را داراست.

بیشتر بخوانیم: مفهوم حقوق مالکیت و کاربرد بلاک چین در آن

https://coiniran.com/?p=41105
دکمه بازگشت به بالا