ایستگاه خبر

طرح کره جنوبی برای تبدیل شدن به یکی از ۵ بازار برتر متاورس تا سال ۲۰۲۶

کشور کره جنوبی طرح ویژه‌ای برای گسترش فعالیت‌های خود در متاورس (Metaverse) دارد و تمام تلاشش را برای تبدیل شدن به یکی از حاضرین اصلی این حوزه به‌کار بسته است. این طرح که به‌تازگی توسط وزارت علوم منتشر شده است حاوی برنامه‌ی این کشور برای توسعه‌ی یک بازار متاورسی و فعالیت هرچه بیشتر در بین ۵ بازار برتر متاروس تا سال ۲۰۲۶ است.

تمرکز متاورس بر پروژه‌هایی همچون پزشکی، فرهنگ‌سازی و صنعت گردشگری

طی بیانه‌ی رسمی منتشر شده، کره جنوبی برای ساخت یک «آکادمی متاورس» و تعلیم ۴۰۰۰۰ فرد متخصص تا سال ۲۰۲۶ با ۲۲۰ شرکت فعال در این حوزه همکاری خواهد کرد تا از بزرگترین کشورهای حاضر در این فضای مجازی شود.

براساس منابع موجود، این کشور همچنین قصد ایجاد یک موسسه‌ی زبان آنلاین کره‌ای در متاورس برای تسهیل تعامل کاربران در سطح جهانی و یاری رساندن به کاربران کشورهای مختلف برای استفاده‌ی بهتر از چندین پروژه‌ی متاروس مانند پزشکی، فرهنگ و موسیقی پاپ کره‌ای، صنعت گردشگری و هنر را دارد.

وزارت علوم و فناوری اطلاعات کره جنوبی (MSIT) مدعی شد که توسعه‌ی یک متاورس قادر است تا ۱.۵ میلیون موقعیت شغلی در شبکه‌های مجازی ایجاد کند.

کره جنوبی از برترین کشورهایی است که بازارهای واقعیت مجازی را با آغوشی باز پذیرفته است. در همین راستا داده‌های MSIT نیز از رشد چشمگیر ۳۶ درصدی بازار واقعیت مجازی در سال ۲۰۱۸ و ارزش تقریبی ۲.۵ میلیارد دلاری آن تا سال ۲۰۲۴ حکایت دارد.

آکادمی متاورس از استارت‌آپ‌ها حمایت می‌کند

درکنار تثبیت جایگاه جهانی خود، کره جنوبی قصد ایجاد یک آکادمی بومی متاورسی را به‌منظور ارتباط و هماهنگی استارت‌آپ‌های فناوری بین‌المللی و داخلی و افزایش ضریب نفوذ برنامه‌ی خود دارد.

در طرح پیشنهادی کره جنوبی همچنین قوانین سخت‌گیرانه‌ی حریم شخصی برای محافظت از داده‌های کاربران و پیشگیری از وقوع هرگونه فعالیت مجرمانه، ازقبیل مزاحمت و باج‌گیری، گنجانده شده و چهارچوب کاربری بسیار کاملی دارد.

پیشنهاد مطالعه: متاورس چیست؟ (Metaverse)

Source

https://coiniran.com/?p=49414
دکمه بازگشت به بالا