ایستگاه خبر

طرح کره جنوبی برای تبدیل شدن به یکی از 5 بازار برتر متاورس تا سال 2026

کشور کره جنوبی طرح ویژه‌ای برای گسترش فعالیت‌های خود در متاورس (Metaverse) دارد و تمام تلاشش را برای تبدیل شدن به یکی از حاضرین اصلی این حوزه به‌کار بسته است. این طرح که به‌تازگی توسط وزارت علوم منتشر شده است حاوی برنامه‌ی این کشور برای توسعه‌ی یک بازار متاورسی و فعالیت هرچه بیشتر در بین 5 بازار برتر متاروس تا سال 2026 است.

تمرکز متاورس بر پروژه‌هایی همچون پزشکی، فرهنگ‌سازی و صنعت گردشگری

طی بیانه‌ی رسمی منتشر شده، کره جنوبی برای ساخت یک «آکادمی متاورس» و تعلیم 40000 فرد متخصص تا سال 2026 با 220 شرکت فعال در این حوزه همکاری خواهد کرد تا از بزرگترین کشورهای حاضر در این فضای مجازی شود.

براساس منابع موجود، این کشور همچنین قصد ایجاد یک موسسه‌ی زبان آنلاین کره‌ای در متاورس برای تسهیل تعامل کاربران در سطح جهانی و یاری رساندن به کاربران کشورهای مختلف برای استفاده‌ی بهتر از چندین پروژه‌ی متاروس مانند پزشکی، فرهنگ و موسیقی پاپ کره‌ای، صنعت گردشگری و هنر را دارد.

وزارت علوم و فناوری اطلاعات کره جنوبی (MSIT) مدعی شد که توسعه‌ی یک متاورس قادر است تا 1.5 میلیون موقعیت شغلی در شبکه‌های مجازی ایجاد کند.

کره جنوبی از برترین کشورهایی است که بازارهای واقعیت مجازی را با آغوشی باز پذیرفته است. در همین راستا داده‌های MSIT نیز از رشد چشمگیر 36 درصدی بازار واقعیت مجازی در سال 2018 و ارزش تقریبی 2.5 میلیارد دلاری آن تا سال 2024 حکایت دارد.

آکادمی متاورس از استارت‌آپ‌ها حمایت می‌کند

درکنار تثبیت جایگاه جهانی خود، کره جنوبی قصد ایجاد یک آکادمی بومی متاورسی را به‌منظور ارتباط و هماهنگی استارت‌آپ‌های فناوری بین‌المللی و داخلی و افزایش ضریب نفوذ برنامه‌ی خود دارد.

در طرح پیشنهادی کره جنوبی همچنین قوانین سخت‌گیرانه‌ی حریم شخصی برای محافظت از داده‌های کاربران و پیشگیری از وقوع هرگونه فعالیت مجرمانه، ازقبیل مزاحمت و باج‌گیری، گنجانده شده و چهارچوب کاربری بسیار کاملی دارد.

پیشنهاد مطالعه: متاورس چیست؟ (Metaverse)

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا