مقالات بلاکچین

Sophia TX- پلی بین جوامع SAP و بلاکچین

Sophia TX نخستین پلت فرمی است که با تمرکز بر روی ترکیب بلاکچین با SAP و سایر سیستم های ERP، CRM و SCM، برنامه های سازمانی را توسعه می دهد و برای امنیت و اعتماد برنامه از بلاکچین استفاده می کند.

ایده ایجاد پیوند میان دو اکوسیستم (پیوند بین نرم افزار برنامه سازمانی سنتی که به وسیله SAP نشان داده می شود، با اکوسیستم در حال ظهور بلاکچین) را می توان تولد این پروژه دانست.

این پلت فرم از سه جزء تشکیل شده است:

۱- بلاکچین که در اینجا منظور تکنولوژی بلاکچین ویژه ی DECENT است(این بلاکچین به طور ویژه برای تامین نیروی یک موتور تراکنش B2B طراحی و توسعه یافته است).

۲- پلت فرم توسعه با خصوصیت ترکیب API به SAP و سایر برنامه های سازمانی است.

۳- بازار

توان پلت فرم با استفاده از توکن Sophia TX فراهم می شود که این توکن برای پوشش فرآیند استخراج و هزینه تراکنش ها، دسترسی و تعهد پرداخت به پلت فرم توسعه و بازار، خرید و فروش کالا و استفاده از خدمات در سطح خرد و کلان و نهایتا اجازه خرید های درون برنامه ای (in-app purchases)، به کار می رود.

بلاکچین های خصوصی به سادگی موانع ورودی ایجاد می کنند که کار را برای ورود سازمان های کوچک یا متوسط سخت می کند. آن ها برای ورود به دعوت نامه یا یک شبکه مجاز نیاز دارند که این موضوع، تعداد شرکت کننده ها را کاهش و استفاده از نهایتِ پتانسیلِ بلاکچین را محدود می سازد.

خصوصی ساختن این تکنولوژی در تضاد با بینشی است که ادغام بلاکچینِ SophiaTX  را با SAP و برنامه های سازمانی در صنایع گوناگون، مد نظر دارد.

معتقدیم برای راه اندازی اکوسیستم های جدید با استفاده از روابط کاری همتا به همتا، یک بلاکچین عمومی نسبت به هر جایگزین دیگری دارای ارجحیت و برتری است.”

Jaroslav Kacina  مدیر عامل شرکت آرژانتینی Equidato که پشتیبان این پروژه است می گوید:

SophiaTX با گشودن شبکه به روی هرکسی که بخواهد همراه شود، بهترین شانس ممکن را برای پذیرش جهانی دارا می باشد.”

در ماه های ابتدایی و به دنبال نهایی شدن و تایید مفهوم و پروتوتایپ (مدل اولیه) پروژه، این پلت فرم توانست ارتباط بین برنامه های سازمانی را (در ابتدا با SAP و سپس فورا با سایر برنامه های مهم و موفق) فعال نماید.

بر اساس فکت شیت شرکت SAP در جولای ۲۰۱۷، ۸۷% شرکت های Forbes Global 2000 و ۹۸% از صد برند برتر از SAP استفاده می کنند. آنالیز انجام شده توسط McKinsey & Company، افزایش متوسط ۳۱% سرمایه در گردش VC در شرکت های مرتبط با بلاکچین بین Q1 2013 و Q2 2016 را نشان می دهد. واضح است که شرایط برای پروژه های خلاقانه که به طور تخصصی بلاکچین را با راه حل های سازمانی و سنتی درمی آمیزند، مهیا شده است.

درباره Sophia TX

SophiaTX  یک پلت فرم بلاکچین و بازار است که برنامه های کاری و راه حل ها را در فضایی حاکی از همکاری، ترکیب می کند. به عنوان یک پلت فرم منبع باز، حاوی ادغام API ها با SAP و نرم افزار های سازمانی دیگر است که سیستم های ERP، CRM و SCM مهمی را پوشش می دهد. این پروژه بلاکچین به وسیله شرکت Equidato Technologies AG  و به منظور توسعه برنامه سازمانی سنتی، طراحی و مهندسی شده است؛ همچنین پیاده سازی و اجرای آن امکان ارتقا و تغییر شکل مدل های اقتصادی را نیز به همراه خواهد داشت.

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

https://coiniran.com/?p=14719
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x