ایستگاه خبر

مصرف انرژی سولانا کمتر از دو جستجوی گوگل است!

شبکه‌ی بلاک‌چین Solana در گزارش ماه نوامبر خود نتایج قابل‌توجهی را درباره‌ی سرعت پردازش سریع تراکنش‌ها و کمینه‌ی مصرف انرژی آنها ارائه نموده است. براساس گفته‌های بنیاد سولانا، مصرف انرژی هر تراکنش بر بلاک‌چین سولانا کمتر از انجام دو جستجوی گوگل بوده و یکی از سریع‌ترین شبکه‌ها برای اجرای تراکنش‌های رمزنگاری است. بلاک‌چین Solana در سال ۲۰۱۹ فعالیت‌ خودش را آغاز نمود و به‌سرعت تبدیل به یکی از محبوب‌‌ترین شبکه‌های اثبات سهام (PoS) با رکورد اجرای ۵۰ هزار تراکنش درثانیه شد.

مصرف انرژی پایدار سولانا

در گزارش فوق به همکاری بنیاد Solana با Robert Murphy، مشاور مصرف انرژی و تغییرات اقلیمی، برای توسعه و طراحی سازوکاری جهت استفاده‌ی بهینه از تاثیر انرژی تراکنش‌های جهانی Solana بر محیط زیست، اشاره شده است.

با استناد به این گزارش، هر تراکنش Solana به ۰.۰۰۰۵۱ کیلووات ساعت یا ۱۸۳۶ ژول انرژی برای اجرا نیاز دارد، درمقایسه میانگین مصرف انرژی برای هر جستجوی گوگل تقریبا ۱۰۸۰ ژول است.

میزان تمرکززدایی بلاک‌چین سولانا از بیت‌کوین کمتر بوده و با استفاده از ۱۱۹۶ نود اعتبارسنج، قادر به پردازش سالانه ۲۰ میلیون تراکنش با میانگین مصرف انرژی ۳,۱۸۶,۰۰۰ کیلووات ساعت است. در این گزارش به طرح‌های آینده‌نگرانه‌ی سولانا برای تبدیل شدن به یک شبکه‌ی کربن خنثی و تسهیل تراکنش‌های سازگار با محیط زیست در اواخر سال جاری اشاره شده است.

شبکه‌ی کارآمد اثبات سهام سولانا مصرف انرژی پایین‌تری درمقایسه با شبکه‌‌هایی دارد که برای پردازش تراکنش‌ها از سازوکار اثبات کار (PoW) استفاده می‌کنند. داده‌های Statista حاکی از آن است که هر تراکنش بیت‌کوین برای پردازش به حدود ۴,۲۲۲,۸۰۰,۰۰۰ ژول انرژی نیاز داشته که درصورت عدم کنترل تلفات انرژی، محیط زیست را در آینده با بحرانی جدی‌ روبرو خواهد کرد.

پیشنهاد مطالعه: ارز دیجیتال سولانا چیست؟ معرفی و بررسی آینده پروژه سولانا

Source

https://coiniran.com/?p=48494
دکمه بازگشت به بالا