ایستگاه خبر

مصرف انرژی سولانا کمتر از دو جستجوی گوگل است!

شبکه‌ی بلاک‌چین Solana در گزارش ماه نوامبر خود نتایج قابل‌توجهی را درباره‌ی سرعت پردازش سریع تراکنش‌ها و کمینه‌ی مصرف انرژی آنها ارائه نموده است. براساس گفته‌های بنیاد سولانا، مصرف انرژی هر تراکنش بر بلاک‌چین سولانا کمتر از انجام دو جستجوی گوگل بوده و یکی از سریع‌ترین شبکه‌ها برای اجرای تراکنش‌های رمزنگاری است. بلاک‌چین Solana در سال 2019 فعالیت‌ خودش را آغاز نمود و به‌سرعت تبدیل به یکی از محبوب‌‌ترین شبکه‌های اثبات سهام (PoS) با رکورد اجرای 50 هزار تراکنش درثانیه شد.

مصرف انرژی پایدار سولانا

در گزارش فوق به همکاری بنیاد Solana با Robert Murphy، مشاور مصرف انرژی و تغییرات اقلیمی، برای توسعه و طراحی سازوکاری جهت استفاده‌ی بهینه از تاثیر انرژی تراکنش‌های جهانی Solana بر محیط زیست، اشاره شده است.

با استناد به این گزارش، هر تراکنش Solana به 0.00051 کیلووات ساعت یا 1836 ژول انرژی برای اجرا نیاز دارد، درمقایسه میانگین مصرف انرژی برای هر جستجوی گوگل تقریبا 1080 ژول است.

میزان تمرکززدایی بلاک‌چین سولانا از بیت‌کوین کمتر بوده و با استفاده از 1196 نود اعتبارسنج، قادر به پردازش سالانه 20 میلیون تراکنش با میانگین مصرف انرژی 3,186,000 کیلووات ساعت است. در این گزارش به طرح‌های آینده‌نگرانه‌ی سولانا برای تبدیل شدن به یک شبکه‌ی کربن خنثی و تسهیل تراکنش‌های سازگار با محیط زیست در اواخر سال جاری اشاره شده است.

شبکه‌ی کارآمد اثبات سهام سولانا مصرف انرژی پایین‌تری درمقایسه با شبکه‌‌هایی دارد که برای پردازش تراکنش‌ها از سازوکار اثبات کار (PoW) استفاده می‌کنند. داده‌های Statista حاکی از آن است که هر تراکنش بیت‌کوین برای پردازش به حدود 4,222,800,000 ژول انرژی نیاز داشته که درصورت عدم کنترل تلفات انرژی، محیط زیست را در آینده با بحرانی جدی‌ روبرو خواهد کرد.

پیشنهاد مطالعه: ارز دیجیتال سولانا چیست؟ معرفی و بررسی آینده پروژه سولانا

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا