ایستگاه خبر

اعتبارسنج‌ها همچنان برای راه‌اندازی مجدد شبکه سولانا در تلاش‌اند

شبکه سولانا پس از یک به‌روزرسانی با کاهش قابل توجهی در تولید بلوک مواجه شد که تأثیر نامطلوبی بر تراکنش‌ها داشت و اعتبارسنج‌ها را مجبور کرد نرم‌افزار خود را برای بازگرداندن عملکرد کاهش دهند. توقف شبکه تا آخر هفته ادامه یافت، زیرا اعتبارسنج‌ها مشغول آماده‌سازی راه‌اندازی مجدد شبکه بودند.

قطعی جدید سولانا

شبکه سولانا به دنبال به‌روزرسانی نرم‌افزار اعتبارسنجی دوباره با کاهش سرعت شبکه مواجه شد. این حادثه که در ۲۵ فوریه (۶ اسفند) رخ داد، منجر به اختلال در تراکنش‌های شبکه شد. در نتیجه، اعتبارسنج‌ها در تلاش برای بازیابی عملکرد در شبکه، نرم‌افزار اعتبارسنج را به نسخه پیش برگرداندند. این مشکل در ساعت ۶:۰۰ صبح UTC شروع شد، زمانی که شبکه نرم‌افزار اعتبارسنج را به ۱.۱۴ ارتقا داد. با قطعی شبکه، اعتبارسنج‌ها مجبور شدند برای بازیابی عملکرد شبکه، آن را به نسخه ۱.۱۳ تنزل دهند. وبسایت سولانا خاطرنشان کرد:

شبکه کاهش قابل توجهی در تولید بلوک تجربه کرد که با به‌روزرسانی نرم‌افزار اعتبارسنج همزمان بود. مهندسان هنوز در حال انجام تجزیه و تحلیل علت اصلی هستند.

با این حال، به عقب برگرداندن شبکه نتوانست شبکه سولانا را به حالت عادی بازگرداند، و اعتبارسنج‌ها را مجبور کرد شبکه را مجدداً راه‌اندازی کنند.

علت موضوع

بر اساس اطلاعات موجود، این مشکل به به‌روزرسانی از نسخه ۱.۱۳ به نسخه ۱.۱۴ مرتبط است که منجر به کاهش سرعت اعتبارسنج بلوک می‌شود. برای راه‌اندازی مجدد شبکه، ۸۰ درصد از اعتبارسنج‌های فعال برای از سرگیری عملیات مورد نیاز است.

هرچه اعتبارسنج‌های بیشتری شبکه را مجدداً راه‌اندازی کنند، این تعداد مطابق با میزان سپرده‌ آن‌ها افزایش می‌یابد، به این معنا اعتبارسنج‌های بزرگ‌تری مانند CEX تأثیر زیادی بر زمان شروع مجدد دارند.

توقف شبکه سولانا تا آخر هفته ادامه داشت، همانطور که در روز شنبه ادامه یافت و اعتبارسنج‌ها برای راه‌اندازی مجدد و بازگرداندن خدمات به کاربران تلاش می‌کردند. تا عصر، اعتباردهندگان به این نتیجه رسیدند که بهترین راه برای عبور از این مشکل، راه‌اندازی مجدد و دوشاخه کردن زنجیره است. با این حال، اولین تلاش آن‌ها بی‌فایده بود زیرا اعتبارسنج‌ها متوجه شدند نقطه شروع اشتباهی را برای راه‌اندازی مجدد انتخاب کرده‌اند، که باعث طولانی‌تر شدن قطعی می‌شود.

توقف کامل شبکه

این اولین باری نیست که سولانا با قطع شدن شبکه با مشکل مواجه می‌شود. در سپتامبر ۲۰۲۱، شبکه به دلیل «فرسودگی منابع» دچار بی‌ثباتی متناوب شد. این شبکه در دسامبر ۲۰۲۱ پس از اینکه مشخص شد مشکلات فنی و شلوغی شبکه منجر به کندی دیگری در شبکه شده است، دوباره به سرتیتر خبرها تبدیل شد. فقط یک ماه بعد، در ژانویه ۲۰۲۲، یک قطعی ۴۸ ساعته دیگر در شبکه سولانا اتفاق افتاد و برخی از کاربرانی را که وام گرفته بودند مجبور به لیکوئید کردن دارایی‌های خود کرد.

 

پیشنهاد مطالعه: ارز دیجیتال سولانا چیست؟ معرفی و بررسی آینده پروژه سولانا

 

Source

https://coiniran.com/?p=61223
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x