ایستگاه خبر

سناتور لومیس لایحه‌ی رمزنگاری جدیدی را درسال آینده تدوین می‌کند!

بنا به گزارش‌های موجود سناتور سینتیا لومیس (Cynthia Lummis) قصد تدوین و معرفی یک لایحه‌ی جامع دارایی‌های دیجیتال را در سال میلادی جدید دارد. این لایحه تاحدی گسترده است که اجزای مختلفی از صنعت رمزنگاری ازجمله استیبل‌کوین‌ها و تعرفه‌ی مالیاتی را دربر گرفته و حتی قصد ایجاد یک سازمان رگولاتوری جدید را برای نظارت بر کل بازار کریپتو دارد.

ادغام بیت‌کوین در سیستم پولی آمریکا

سینتیا لومیس، سناتور جمهوری‌خواه ایالت واومینگ، امیدوار است که در آینده‌ی بخش مالی آمریکا از دلار و رمز ارزها به‌طور هم‌راستا استفاده شود. وی که از مدافعان سرسخت صنعت کریپتو محسوب می‌شود، قصد دارد تا این چشم‌انداز را با ارائه‌ی لایحه‌ی جامع رمزنگاری خویش به کنگره در سال آینده محقق سازد. یکی از مشاوران ارشد وی مدعی شد که سناتور لومیس تنها خواستار عادی‌سازی کامل دارایی‌های دیجیتال در آمریکا است.

این لایحه‌ی جدید درتلاش است تا سازمان تنظیم‌کننده‌ی ویژه‌ای برای نظارت کامل بر بازار کریپتو تشکیل دهد. این رگولاتوری جدید با دو سازمان کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالا (CFTC) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ایالات متحده همکاری مستقیمی خواهد داشت.

با این‌حال این رگولاتوری قوانین نظارتی جدید خود را تنها در سطح ایالتی وضع و اجرا نموده و کمبود یک مرجع قانون‌گذاری فدرال و ملی را رفع نخواهد کرد.

گرچه این نخستین لایحه‌ی کریپتوی ارائه‌‌شده در کنگره نیست، اما طرح لومیس درنوع خود تنها لایحه‌ای است که درپی محدودسازی این صنعت نیست. همانطور که در کوین ایران خواندیم، کنگره در اوایل سال جاری لایحه‌ی بحث‌برانگیز زیرساخت‌های رئیس جمهور بایدن را تائید کرد که در آن ماینرها را به‌عنوان کارگزاری‌های رمزنگاری توصیف و آنها را ملزم به پرداخت مالیات کرد. سناتور تد کروز که از مخالفان این لایحه بود مدعی شد که چنین رویکردی موجب آسیب میلیارد دلاری بر پیکره‌ی رمزنگاری خواهد شد.

سناتور لومیس در ماه اکتبر جاری درتلاش برای افزودن یک اصلاحیه برای بازتعریف کارگزاران کریپتو و کاهش مشکلات موجود در این لایحه بوده است.

پیشنهاد مطالعه: آموزش خرید زمین در متاورس | چگونه در متاورس زمین بخریم؟

Source

https://coiniran.com/?p=48950
دکمه بازگشت به بالا