ایستگاه خبر

لایحه‌ی بحث‌برانگیز زیرساخت‌ها این هفته در کنگره‌ی آمریکا به‌رای گذاشته می‌شود

لایحه‌ی دوحزبی یک تریلیون دلاری زیرساخت‌ها این هفته‌، ۳۰ سپتامبر، در کنگره به‌رای گذاشته شده و سخنگوی مجلس بااطمینان از تصویب آن سخن گفته است. نانسی پلوسی در نامه‌ای که از سوی دفترش منتشر شد، اظهار داشت که این لایحه‌ ۴ روز تا قانون‌گذاری به‌بحث گذاشته می‌گردد و پس از اجرایی‌ شدن بودجه‌ی لازم را برای نوسازی راه‌‌ها، پل‌ها، فرودگاه‌ها، مدارس و سایر پرو‌ژه‌های احداثی تامین خواهد کرد.

وی بیان داشت:

«ما در روز ۲۷ سپتامبر گفتگو درخصوص چارچوب لایحه‌ی دوحزبی زیرساخت‌ها را در صحن کنگره شروع خواهیم کرد و روز پنج‌شنبه (۳۰ سپتامبر)، رای نهایی را صادر می‌کنیم. همزمان با این رای‌گیری اعتبار مجوز حمل‌ونقل سطحی نیز پایان می‌یابد.»

تاثیر این لایحه بر صنعت رمزنگاری

باآنکه در چند رشته خبر گذشته مفصل به توضیح این لایحه پرداختیم اما به بیان‌ خلاصه می‌توان گفت قسمتی از این طرح هر نهادی را که به‌نحوی با صنعت کریپتو ارتباط داشته باشد ملزم به اعلام گزارش مالیاتی می‌کند.

نسخه‌ی اولیه‌ی این لایحه در ماه آگوست در مجلس نمایندگان مطرح شد و از واژه‌ی «کارگزار» برای توصیف نهادها و سازمان‌هایی ازقبیل توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری، اعتبارسنج‌ نودها، استیک‌کنندگان، ماینرها، تولیدکنندگان سخت‌افزاری و شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی کیف‌پول استفاده نمود.

چند تن از سناتور‌ها و قانون‌گذاران آمریکا معتقدند که این دامنه از گستردگی بسیار زیادی برخوردار بوده و موجب اختلال در نوآوری‌های این صنعت خواهد شد.

درصورتی که این لایحه به‌تصویب برسد، تاثیر وسیعی بر صنعت رمز ارز و فناوری بلاک‌چین آمریکا داشته و توسعه‌دهندگان شخص‌ثالث را به سازمان خدمات درآمد داخلی (IRS) معرفی می‌کند.

احتمال وقفه برای رای‌گیری

اصرار قانون‌گذاران به وجود یک راهکار جامع‌تر ممکن است تصویب و اجرای این لایحه‌ را با وقفه روبرو کند. همزمان با این لایحه، طرح ۳.۵ تریلیون دلاری رفاه اجتماعی نیز در انتظار رای‌گیری قرار دارد.

محرک‌های مالی دولت آمریکا در زمان همه‌گیری کرونا به خالی شدن خزانه‌داری منجر شده و اگر کنگره تصمیمی اتخاذ نکند، دولت با بدهی مالی روبرو خواهد شد. درنتیجه، این لایحه علی‌رغم تاثیرات و پیامدهای منفی بر صنعت رمزنگاری و یا حتی احتمال خروج شرکت‌های مربوطه از آمریکا، شانس بالایی برای تصویب دارد.

پیشنهاد مطالعه: وب ۳.۰ چیست؟ (Web 3.0)

Source

https://coiniran.com/?p=47675
دکمه بازگشت به بالا