ایستگاه خبر

تلاش شرکت های امنیتی و صرافی ها برای پیدا کردن هکر اتریوم کلاسیک

شرکت امنیتی چینی SlowMist ادعا کرده است که شواهد کافی برای شناسایی مجرم پشت حملات زنجیره ای اخیر به اتریوم کلاسیک را دارد.

شرکت امنیتی چینی SlowMist ادعا کرده است که شواهد کافی برای شناسایی مجرم پشت حملات زنجیره ای اخیر به اتریوم کلاسیک را دارد.

در مقاله ای از Medium  که روز چهارشنبه منتشر شد، شرکت SlowMist خلاصه ای از تحلیل خود درمورد اتریوم کلاسیک را با مشخص نمودن آدرس های ۳ کیف پول و ۴ هش تراکنش که در طی دو روز حملات بازنویسی شبکه ایجاد شده اند، آورده است. این شرکت همچنین اطلاعات منتشر شده توسط صرافی رمزارز Coinbase را تایید کرد.

بیشتر بخوانید: متوقف شدن معامله اتریوم کلاسیک در Coinbase پس از حمله ۵۱ درصد

SlowMist و هم Coinbase گفته بودند که دوبار خرج کردن در نتیجه ی بازنویسی بلوک رخ داده است. SlowMist ادعا کرد که در مجموع هفت تراکنش شبکه به ارزش کلی ۵۴۲۰۰ ETC (تقریبا ۲۷۰،۰۰۰ دلار) دوبار خرج شده است.

با تایید اینکه این حملات، شنبه همین هفته در ساعت ۱۹:۵۸ UTC آغاز شده است، این شرکت تأکید می کند که طبق آخرین اسنادِ روز سه شنبه ساعت ۴:۳۰ UTC، حملات مشابه روی این شبکه تا این لحظه متوقف شده است.

SlowMist  همچنین اعلام کرد که هنوز تلاش دارد تا مکان دقیق آدرس های مشخص شده را پیدا کند. این شرکت در ادامه ابراز داشت که از همکاری دیگر صرافی ها استقبال می کند. در گفتگو با  CoinDesk، SlowMist  اشاره کرد که  Gate.io، Bitrue  و Binance صرافی هایی هستند که برای همکاری در شناسایی مهاجم اعلام آمادگی کرده اند.

تلاش شرکت های امنیتی و صرافی ها برای پیدا کردن هکر اتریوم کلاسیک
Security Firm Asks Exchanges to Help It Find Ethereum Classic Attacker/ Source

وقتی درمورد مکان جغرافیایی عاملان این حملات از SlowMist سوال شد، آنها پاسخ دادند که این اطلاعات محرمانه است و نمی توانند آن را افشا کنند.

Gate.io  و Bitrue در توییتر خود اعلام کرده اند که به ترتیب ۴۰ هزار و ۱۳ هزار ETC در پلتفرم آنها دوبار خرج شده است.

بیشتر بخوانید: حمله ۵۱ درصد حراج شد! رمزارز های PoW با نرخ هش پائین مراقب باشند

توسعه دهندگان اتریوم کلاسیک در تعاملی نزدیک با تیم SlowMist به دقت در حال کار روی شناسایی منبع این حملات هستند.

پیش از این نشست، توسعه دهندگان اتریوم کلاسیک خلاصه ای از اولویت های فعلی این جامعه را با تاکید بر این که «ما زنجیره را بازنویسی نخواهیم کرد و تحت هیچ شرایطی اتفاقات را به حالت قبل بر نمی گردانیم» منتشر کردند.

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.

Source & Image
https://coiniran.com/?p=27174
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x