ایستگاه خبر

حمله ۵۱ درصد حراج شد! رمزارز های PoW با نرخ هش پائین مراقب باشند

حمله 51 درصد ارزان تر از همیشه در دسترس قرار گرفته. این حملات دامن رمزارز های PoW را نرخ هش پائین گرفته است. برای نمونه Verge برای بار سوم هک شد

حمله استخراج به رمزارز های گواه اثبات کار (PoW) ارزان تر و ساده تر از قبل شده اند. امروز رمزارز Verge، متحمل سومین حمله ۵۱ درصد طی شش هفته شد. به لطف دسترسی به نرخ هش استیجاری، سازمان دادن یک چنین حملاتی که پیش از این نیازمند هفته ها برنامه ریزی دقیق بود، در عرض چند دقیقه امکان پذیر شده است. وب سایتی جدید راه را برای حمله به پهنه ای از رمزارز های PoW، با هزینه ای عجیب کم، هموار نموده است.

آلتکوین هایی که تا کنون بدترین عملکرد را در سال ۲۰۱۸ داشته اند

حمله۵۱ درصد ارزان تر از همیشه

به گزارش کوین ایران و به نقل از پایگاه خبری بیت کوین، crypto51.app وب سایت جدیدی است که هزینه نظری راه اندازی یک حمله ۵۱ درصد به رمزارز های PoW را ردیابی و نمایان می نماید. این وب سایت هزینه ی حمله به هر رمزارز را برای ۱ ساعت، که در این زمان تائید ۶ بلاک یا بیشتر برای یک رمزارز PoW احتمالا میسر خواهد بود را محاسبه می کند؛ و در نهایت می توان از این دریچه، دوبار خرج کردن تراکنش ها را پیش از واریز رمزارز های مسروقه به یک صرافی، پیاده سازی نمود.

بیشتر بخوانید: هک های تاریخی بیت کوین 

در واقعیت تضمینی برای موفقیت آمیز واقع شدن یک حمله یک ساعته، نظر به شناسایی سریع آن و تمهیدات شدید اتخاذ شده توسط صرافی ها برای واریز های (Deposit) مشکوک، وجود ندارد. هر چند، چنان که حمله ۱۸ میلیون دلاری بیت کوین گلد به خوبی اثبات کرد، اجرای این حملات قطعا امکان پذیر است. سهولت استفاده ی مجرمانه از یک رمزارز به عوامل مختلفی از جمله نرخ جاری هش شبکه و الگوریتم هش آن بستگی دارد. رمزارز هایی که از الگوریتم Equihash بهره می برند خصوصا مستعد پذیرش این حمله ها از جانب Nicehash که از توان بسیار بالای هش برخوردار است، می باشند.

فقط با 557 دلار می توان به رمزارز Bytecoin حمله استخراج صورت داد
Bytecoin Could Be Attacked for Just $557

فقط با ۵۵۷ دلار می توان به رمزارز Bytecoin حمله استخراج صورت داد

به لطف انتخاب الگوریتم و هش ریت پائین، می توان Bytecoin رتبه ۲۰ را با ۱ میلیارد دلار ارزش بازار، آن هم فقط با ۵۵۷ دلار تحت حمله ۵۱ درصد برد. Bitcoin private که اخیرا توسط Shiller حرفه ای ومشهور “جان مکفی” حمایت شد را می توان با فقط ۷۷۸ دلار تحت حمله قرار داد. از آنجا که Verge دو بار در دو ماه، فی ما بین حملات موفقیت آمیز به بیت کوین گلد، Monacoin و احیانا Electroneum، متحمل حمله شده است، استخراج کنندگانِ چشم انتظارِ حمله بعدی، مراقب نشانه های آن هستند. دقیقا امروز، ۲۹ ماه مه، خبر رسید که Verge امروز برای بار سوم زیر حمله ۵۱ درصد کمر خم کرد.

در این مورد بخوانید: پیشنهاد توسعه دهندگان بیت کوین برای تغییر گواه اثبات کار

مقابله با حمله 51 درصد به نرخ هش پائین ارز های PoW
Fighting with 51% attacks on PoW coins with low hashrate

مقابله با حمله ۵۱ درصد به نرخ هش پائین ارز های PoW

چنان که پایگاه خبری بیت کوین اخیرا گزارش نمود، تیم یکی از آلتکوین های PoW، یک کد دستوری برای بررسی مستمر نرخ هش شبکه این رمزارز نوشته است. در صورت رخ دادن افزایش ناگهانی بیش از ۱۰ درصد، به صورت خودکار مطلع خواهند شد. حال آنکه، خواه این افزایش ناگهانی نرخ هش از یک استخر استخراج ناشناس متجلی شده باشد، خواه خطرناک تر از آن، با پاداشی ۵۰ درصدی از یک استخر موجود تامین شده باشد؛ آن ها حجم چشمگیری از BTC را در Nicehash ذخیره گذاشته اند تا در صورت وقوع چنین اتفاقی هش اضافی مورد خود را برای ضد حمله خریداری نمایند.

بیشتر بدانید: گواه اثبات کار در مقابل گواه اثبات سهام

nicehash 696x263

پیش تر و به طور سنتی، PoW به عنوان مکانیزمی امن تر نسبت به PoS برای توافق شناخته می شد. گرچه این نظر برای رمزارز هایی که نرخ هش بالایی دارند مانند بیت کوین و اتریوم صحت دارد، اما برای ارز های کوچک تر محافظت کمتری به ارمغان می آورد. برای هر آن کس که در اندیشه حمله ۵۱ درصد باشد، خواه با هدف مالی باشد و خواه ایدئولوژیک، Crypto51.app کار را برای حساب و کتاب، و سبک سنگین کردن سود و زیان آسان نموده است.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله استفاده شده اند متعلق به نویسنده بوده و لزوما مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=21609
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x