کمک‌های مالی - کوین ایران
مهدی اسدی | 2020.11.05

کمک‌ مالی میلیون دلاری یکی از اعضای جامعه رمزارز به جو بایدن

با توجه به جزئیات فاش شده در وال استریت ژورنال در 28 اکتبر، سام بانکمن فرید، مدیر عامل پلتفرم مشتقات رمزارز FTX، دومین کمک‌ مالی بزرگ را در رقابت‌های انتخاباتی به جو بایدن داده است.

کمک‌ مالی او، که در هنگ کنگ مستقر است، در مجموع به ارزش 5.2 میلیون دلار پس از مبلغ اعطایی مایکل بلومبرگ، شهردار پیشین نیویورک، به ارزش 56 میلیون دلاری، بزرگترین کمک مالی این انتخابات به حساب می‌آید.

در حالی که شمارش آرا هنوز در جریان است، ممکن است حاشیه کمک‌های مالی در تغییر نتایج موثر باشد، اگرچه در زمان این خبر هنوز خیلی زود است که بگوییم چه کسی برنده شده است.

|| بیشتر بخوانید:‌ واکنش بازار رمزارزها و سهام به نتایج احتمالی انتخابات آمریکا ||

بانكمن فرید عضو ثروتمندترین super PAC دموكرات، Future Forward است كه داستین مسكوویتز، بنیانگذار فیس بوك و اریک اشمیت، مدیر عامل سابق گوگل هم از اعضای آن هستند.
بر اساس گزارش نیویورک تایمز، کاترین مورداک از خانواده مرداک و پتی کویلین، همسر رید هستینگ، از بنیانگذاران Netflix نیز از اعضای این صندوق است.
Future Forward بیش از 108 میلیون دلار صرف تبلیغات تلویزیونی در حمایت از جو بایدن در ماه اکتبر کرد، به این امید که روند رأی‌دهندگان لحظه آخری را تغییر دهد.
از دیگر مدیرعاملانی که مبلغ بیشتری را به فعالیت‌های بایدن اهدا کردند می‌توان به ست کلارمن (3 میلیون دلار) و مایکل ساکس (حدود 1.7 میلیون دلار) اشاره کرد. هر دو مدیر صندوق‌های تأمینی هستند.

 

Source