ایستگاه خبر

رئیس SEC: توکن‌های اثبات سهام را به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی کنید

جنسلر، رئیس SEC تأکید کرده است که توکن‌های اثبات سهام که از پروتکل‌های استیکینگ استفاده می‌کنند، ممکن است به دلیل سودی که دارندگان آن‌ها کسب می‌کنند، طبق قوانین ایالات متحده به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی شوند.

در ۱۵ مارس، گری جنسلر، رئیس SEC، تکرار کرد که تمام توکن‌های اثبات سهام و دارایی‌های دیجیتال باید به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته شوند، که منجر به تنش‌های قضایی مجدد بین SEC و CFTC می‌شود.

در پاسخ به اظهارات رئیس CTFC مبنی بر اینکه اتریوم یک کالا است، رئیس SEC، جنسلر تأکید کرد توکن‌هایی که از پروتکل‌های استیکینگ استفاده می‌کنند طبق قوانین ایالات متحده اوراق بهادار در نظر گرفته می‌شوند و سود دارندگان توکن از استیکینگ نشان می‌دهد این توکن‌ها اوراق بهادار هستند.

CFTC هفته گذشته اعلام کرد اتریوم (ETH) باید به عنوان یک کالا طبقه‌بندی شود. علاوه بر این، از آنجایی که معاملات آتی اتر در صرافی‌های تحت نظارت CFTC انجام می‌شوند، باید تحت نظر CFTC باشند.

نظرات متناقض این دو رگولاتور اصلی ایالات متحده، بحث‌های جاری پیرامون طبقه‌بندی و تنظیم ارزهای دیجیتال را داغ‌تر کرده است.

سردرگمی‌های نظارتی زیادی وجود دارد، به ویژه در مورد اتریوم، زیرا شبکه اتریوم در سال گذشته از بلاکچین اثبات کار به بلاکچین اثبات سهام تبدیل شد. اثبات سهام فرآیندی است که در آن دارندگان کریپتو برای استفاده از برخی از ارزهای دیجیتال خود در اعتبارسنجی تراکنش‌ها، پاداش‌ دریافت می‌کنند.

SEC اتریوم را اوراق بهادار خواند

جنسلر اظهار داشت که مروجین پروژه‌های PoS با ارائه پیشنهادات سوددهی، سرمایه‌گذاران را جذب می‌کنند. گری گنسلر در پاسخ به سوالی در مورد اتر، به اختلاف نظر آشکار میان تنظیم‌کننده‌های اوراق بهادار و CFTC، که از اتر به عنوان یک کالا حمایت می‌کند، اشاره کرد.

پیشنهاد مطالعه: تفاوت ها و شباهت های توکن بهادار و اوراق بهادار توکنیزه شده

 

Source

https://coiniran.com/?p=61648
دکمه بازگشت به بالا