ایستگاه خبر

آزمایش ارز دیجیتال عربستان و امارات نشان‌دهنده مزایای دفتر کل توزیع‌شده است

بانکهای مرکزی عربستان سعودی و امارات متحده عربی با خاتمه دادن به یک ارز دیجیتال (CBDC) آزمایشی، دریافتند که فناوری دفتر کل توزیع‌شده می‌تواند معاملات فرا-مرزی را بهبود بخشد و توقعات حفظ حریم خصوصی مالی را در یک بستر کاملاً دیجیتالی تأمین کند.

در یک مطالعه‌ی اجمالی ۹۳ صفحه‌ای از پروژه Aber، این دو بانک مرکزی درسهایی را که از اثبات یک ساله مفهوم به منظور آزمایش دوام یک ارز دیجیتال مشترک بین ملتها گرفته شده بودند، بیان کردند. آنها دریافتند یک سیستم پرداخت توزیع‌شده پیشرفت قابل توجهی نسبت به سیستم‌های پرداخت متمرکز برای تسویه حساب‌های تجاری داخلی و فرا-مرزی ارائه می‌دهد.

|| بیشتر بخوانید: معرفی انواع مختلف بلاک چین و فناوری دفتر کل توزیع شده ||

«نام عابر به این دلیل انتخاب شده است که به‌عنوان واژه عربی برای عبور از مرزها، هم ماهیت پروژه را به تصویر می‌کشد و هم امیدواریم که از نظر استفاده از این فناوری نیز از مرزها عبور کند.» در این گزارش آمده است این پروژه در سال ۲۰۱۹ به عنوان بخشی از استراتژی اعظم عربستان سعودی و امارات متحده عربی، توافق‌نامه‌ای برای تقویت همکاری‌های دو جانبه، اعلام شد.
در حالی که بانک‌های مرکزی می‌گویند تحقیقات بیشتری لازم است، نسخه آزمایشی عابر در دانش در فناوری‌های CBDC و DLT نقش دارد. به طور خاص، این گزارش بر اساس آزمایشات قبلی CBDC در کانادا، ژاپن و سنگاپور بنا شده است، که به جای CBDC دوتایی، معمولاً محدود به ارز تک بودند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42280
دکمه بازگشت به بالا