ایستگاه خبر

نهنگ‌ بیت کوین عصر ساتوشی فعالیت‌های مرموزی از خود نشان می‌دهد

سرمایه‌گذاران و تحلیلگران ارزهای دیجیتال همواره مراقب حرکات به اصطلاح «نهنگ‌ بیت کوین» هستند، چون معاملات آن‌ها اغلب شامل مقادیر زیادی از ارز دیجیتال است و می‌تواند به‌طور قابل توجهی بر بازار تأثیر بگذارد.

اخیراً، نهنگ بیت کوینی که بیش از یک دهه خفته بود، دوباره آغاز به فعالیت کرد و ۱۴۳۲.۹۳ بیت کوین (۳۷.۸ میلیون دلار) را به آدرس جدید “bc1psv” منتقل کرد. انباشت بیت کوین این نهنگ، به «عصر ساتوشی» برمی‌گردد، وی در ۹ آوریل ۲۰۱۳، ۱۴۳۲.۹۲ بیت کوین خریداری کرد، زمانی که قیمت هر بیت کوین تنها ۱۹۵.۴ دلار بود. و امروز بیت کوین در حدود ۲۶۰۰۰ دلار در نوسان است.

 یک نهنگ BTC که حدود ۱۰ سال غیرفعال بوده است، ۵ دقیقه پیش تمام ۱۴۳۲.۹۳ دلار بیت کوین (۳۷.۸ میلیون دلار) را به آدرس جدید “bc1psv” منتقل کرد. این  نهنگ در ۹ آوریل ۲۰۱۳، زمانی که قیمت آن ۱۹۵.۴ دلار بود، ۱۴۳۲.۹۲ دلار بیت کوین دریافت کرد.

— لوک‌آن‌چین (@lookonchain) 8 ژوئن ۲۰۲۳

سرمایه‌گذاری اولیه نهنگ تقریباً ۲۸۰۰۰۰ دلار در سال ۲۰۱۳ (با خرید ۱۴۳۲.۹۲ بیت کوین به قیمت ۱۹۵.۴ دلار) اکنون با فرض قیمت BTC 26000 دلار، حدود ۳۷.۲۵ میلیون دلار ارزش دارد. اگر اکنون تصمیم به فروش داشته باشند، این معادل با سود حیرت انگیز تقریباً ۳۶.۹۷ میلیون دلاری همراه است.

گمانه‌زنی‌ها در جامعه ارزهای دیجیتال در مورد نیات این نهنگ زیاد است. احساس رایج در بین ناظران نشان می‌دهد که اگر نهنگ قصد فروش داشت، زمانی که بیت کوین در اوج خود بود، یعنی حدود ۶۰۰۰۰ دلار، این کار را انجام می‌داد. بنابراین، ظهور مجدد آن‌ها و انتقال آن‌ها به یک آدرس جدید ممکن است نشان‌دهنده برنامه‌های دیگری باشد— احتمالاً آماده شدن برای یک خواب زمستانی طولانی دیگر، یا آماده شدن برای انجام یک حرکت مهم که می‌تواند بر بازار تأثیر بگذارد.

با این حال، ذکر این نکته ضروری است که ماهیت مستعار بیت کوین، تعیین هویت یا انگیزه واقعی نهنگ را غیرممکن می‌کند. این مثال یک یادآوری برای پذیرندگان اولیه بیت کوین است که علیرغم نوسانات بدنام دارایی، سرمایه‌گذاری‌های خود را حفظ کرده‌اند و در نتیجه از مزایای صبر و باور طولانی مدت به این فناوری بهره‌مند شده‌اند.

 

پیشنهاد مطالعه: نهنگ‌های بیت کوین چه کسانی هستند؟ چگونگی تعیین جهت حرکت بازار توسط نهنگ بیت کوین 

 

Source

https://coiniran.com/?p=62933
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x