ایستگاه خبر

پروژه استیبل کوین SafeDollar پلیگان به صفر رسید

استیبل کوین SafeDollar مبتنی بر پلیگان، بعد از سوءاستفاده از استخرهای نقدینگی آن در یک حادثه امنیتی، به صفر رسید.

طی چند هفته پس از راه‌اندازی، استیبل کوین SafeDollar الگوریتمی (SDO) در معرض یک حمله اقتصادی قرار گرفت و قیمت آن به صفر دلار کاهش یافت.

SafeDollar طرح صرافی غیرمتمرکز خود را با همراهی شریک خود PolyDEX در ۱۴ ژوئن راه‌اندازی کرد. این پروژه امیدوار بود که از طریق تکنیک‌هایی مانند seigniorage، تورم و کارایی دارایی‌های مصنوعی با اتصال به دلار ایالات متحده ثابت بماند.

تیم در گروه رسمی تلگرام پروژه، از حمله به این پروژه خبر داد:

«SafeDollar مورد حمله قرار گرفته است. ما فعالیت‌های SafeDollar را متوقف کرده و موضوع را بررسی می‌کنیم.»

در این حادثه، مهاجمان از آسیب‌پذیری ۸۳۱ کادریلیون استیبل کوین سوءاستفاده کردند. سپس آن‌ها در استخرهای نقدینگی را فروختند و منجر به سقوط کامل قیمت این توکن شدند.

طبق پروژه امنیتی قرارداد هوشمند، RugDoc، که به این حادثه در توییتر اشاره کرد، مهاجمان تقریباً ۲۴۸،۰۰۰ دلار USDC و USDT خارج کردند. معامله را می‌توان در PolygonScan مشاهده کرد.

 نمودار safedollar - کوین ایران
تیم این پروژه گفته است که هیچ مسئولیتی در قبال این حمله ندارد و در حال برنامه‌ریزی برای بازگشت و بازیابی پروژه است.

در همین حال، این تیم گفت فعالیت همه استخرها را برای بررسی این حادثه متوقف کرده است. همچنین ادعا شد مسئولان این پروژه خسارت تأمین‌کنندگان نقدینگی را که سرمایه خود را از دست داده‌اند جبران می‌کنند.

این دومین حادثه‌ای است که SafeDollar طی همین چند هفته متحمل آن شده است. در ۲۰ ژوئن، کیف‌پول IDO آن با قیمت ۹۵،۰۰۰ دلار به خطر افتاد.

آخرین حادثه در پی حمله کاملاً مستند به پروژه الگوریتمی استیبل کوین دیگر، Iron Finance است. توکن حاکم ایین پروژه، TITAN، به علت ادعایی بانکی که منجر به تورم بیش از حد عرضه شد، ار بین رفت و  منجر به ضرر مارک کوبان و سایر سرمایه‌گذاران در پروژه شد.

 

پیشنهاد مطالعه: گزارش بلاک چین در مورد مزایا و معایب کوین های پایدار (Stablecoin)

 

Source

https://coiniran.com/?p=46305
دکمه بازگشت به بالا