ایستگاه خبر

نتیجه‌ی جلسات دادرسی SEC فعلاً به نفع ریپل است

از ماه دسامبر، ریپل لبز (Ripple Labs) با پرونده‌ی ۱.۳ میلیارد دلاری کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) که این شرکت پرداخت دیجیتال را به ارائه‌ی اوراق بهادار ثبت‌نشده در قالب توکن بومی خود XRP  متهم کرده بود، درگیر است.

این شرکت امروز یک حکم را به‌دست آورد که طبق آن SEC باید اسناد داخلی خود در مورد بیت کوین و اتریوم را به آن‌ها تحویل دهد. در نتیجه، عموم مردم به زودی می‌توانند به نظرات پشت پرده‌ی SEC در مورد وضعیت تنظیم مقررات رمزارز نگاهی اجمالی داشته باشند.
در تاریخ ۱۵ مارس، Ripple Labs و متهمان پرونده، مدیرعامل شرکت، براد گارلینگهاوس و رئیس اجرایی، کریس لارسن، برای به دست آوردن اسناد و مدارک مربوط به ارتباطات SEC با بیت کوین و اتریوم یا ارتباطات داخلی آن در مورد XRP، لایحه‌ای را ارائه داد.

آنها در ۱۵ مارس به سارا نتبورن، قاضی دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده، نوشتند: «برای تقریباً یک دهه، SEC شاهد رشد و توسعه‌ی XRP بود، در حالی که هیچ اشاره‌ی رسمی‌ای مبنی بر غیرقانونی بودن فروش آن صادر نمی کرد. SEC، با این حال، اعلام کرد که فروش دو دارایی دیجیتال مشابه -بیت کوین و اتر- فروش اوراق بهادار نیستند.»
SEC، از طریق اظهارنظرهای عمومی رئیس سابق خود، جی کلایتون، و مدیر سابق اجرای قانون، ویلیام هینمن، اعلام کرده است که بیت کوین و اتریوم، دو رمز ارز رمز شناخته‌شده با توجه به محدودیت بازار به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته نمی‌شوند. با این حال، کمیسیون هیچ راهنمایی رسمی‌ای صادر نکرده است که نحوه رسیدن به این نتیجه را با جزئیات توضیح دهد. اوراق بهادار نوعی قرارداد سرمایه‌گذاری‌‌ معطوف به سود در آینده‌اند.

ریپل به احتمال زیاد در اسناد SEC به دنبال این است که بفهمد آیا در این اسناد از XRP، مانند بیت کوین و اتریوم، به‌عنوان «ارز مجازی»  یاد شده است یا خیر. اگر SEC این رمز ارز را با بیت کوین و اتریوم در یک دسته قرار داده باشد باید با آن‌ها به‌طور مشابه رفتار کند. همچنین ممکن است اطلاعاتی در مورد معیارهای آژانس برای تعیین اینکه دارایی‌های دیجیتال چه ویژگی‌هایی دارند به‌دست آورد. این اطلاعات شرایط را برای ریپل تسهیل خواهد کرد.

قاضی نتبورن در جلسه دادرسی، طبق گزارش قانون ۳۶۰، گفت: «من قصد دارم به درخواست متهمان رسیدگی کنم. وی اسنادی مانند صورت جلسه و یادداشت‌های داخلی را به عنوان بخشی از این تقاضا ثبت کرده بود، اما ایمیل‌های داخلی کارمندان شامل آن نیست.

XRP طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۲٪ افزایش یافته و به بالاترین قیمت در طول سه سال گذشته، یعنی ۱.۰۶ دلار رسیده است.

 

پیشنهاد مطالعه: توکن های اوراق بهادار (Security Tokens) چیست

 

Source

https://coiniran.com/?p=44958
دکمه بازگشت به بالا