ایستگاه خبر

درخواست ریپل از SEC: دارایی‌های XRP خود را فاش کنید!

تیم حقوقی ریپل با تدوین دادخواستی می‌خواهد اعضای کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) را مجبور به افشای دارایی‌های XRP خود کند. درصورتی که این دادخواست موفقیت‌آمیز باشد، مشخص خواهد شد که آیا اعضای این سازمان نظارتی حق داشتن و معامله‌ی رمز ارزها را دارند، یا خیر.

اعضای کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ملزم به افشای دارایی‌های رمزنگاری خود خواهند شد

دادخواست ریپل دارایی‌های XRP کارمندان SEC را هدف قرار خواهد داد. به‌علاوه، این طرح از تصمیمات آتی SEC درخصوص رمز ارزها مطلع شده و اسنادی که کارمندان این سازمان را از معامله‌ی دارایی‌های دیجیتال منع می‌کند، به ریپل ارائه می‌دهد.

به‌موجب این طرح SEC می‌تواند اطلاعات درخواست شده را به‌طور ناشناس برای هرشخص یا گروهی از کارمندان خود ارائه کند.

این دادخواست مدعی شده است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تا ژانویه‌ی سال ۲۰۱۸ پرسنل خود را از معاملات رمز ارز منع نکرده است. بنابراین امکان این وجود دارد که برخی از کارمندان این سازمان در توکن XRP سرمایه‌گذاری کرده باشند.

چنانچه اتهامات ریپل صحت داشته باشد، قوانین بازدارنده‌ی SEC درقبال پرسنل خویش از ضعف قابل‌توجهی برخوردار است.

پرونده‌ی ریپل به‌کندی پیش می‌رود

SEC برای نخستین بار در دسامبر ۲۰۲۰ برعلیه ریپل دست به اقدام قانونی زد. در آن زمان SEC مدعی شد فروش توکن‌های آتی XRP درواقع نوعی عرضه‌ی اوراق بهادار ثبت‌نشده است.

رویداد امروز آخرین تحول موجود در پرونده‌ی ریپل است. این شرکت در ماه‌های گذشته برای دفاع از خود به اقدامات متنوعی ازجمله ادعای عدم شفافیت، بی‌عدالتی ویژه‌ی SEC درمقایسه با سایر پرونده‌ها و درخواست به یکی از اعضای سابق این سازمان برای شهادت در دادگاه متوسل شده بود.

اما هنوز مشخص نیست که این پرونده چه زمان خاتمه بیابد. Jeremy Hogan، وکیل ریپل، تخمین می‌زند که صدور حکم اولیه تا پیش از ابتدای سال ۲۰۲۲ میسر نباشد.

پیشنهاد مطالعه: تفاوت ها و شباهت های توکن بهادار و اوراق بهادار توکنیزه شده

Source

https://coiniran.com/?p=47319
دکمه بازگشت به بالا