ایستگاه خبر

السالوادور بیت‌کوین را به‌‌عنوان پول قانونی خود تصویب می‌کند

السالوادور نخستین کشوری در جهان خواهد بود که از بیت‌کوین به‌عنوان پول قانونی و دارایی ذخیره استفاده خواهد نمود. رئیس‌جمهور السالوادور در «کنفرانس بیت‌کوین ۲۰۲۱» که هم‌اکنون در شهر میامی درحال برگذاری است این خبر را اعلام کرد.

نجیب ابوکیله، رئیس‌جمهور السالوادور، در این کنفرانس اظهار داشت درحال تدوین قانونی است که بیت‌کوین را درحکم پول قانونی این کشور به رسمیت بشناسد. براساس فایل تصویری این کنفرانس ابوکیله قصد دارد این قانون را جهت تصویب در هفته‌ی آینده به کنگره ارسال نماید.

السالوادور در صورت تصویب این لایحه به نخستین کشور مستقل دنیا تبدیل خواهد شد که از بیت‌کوین در کنار ارزهای فیات به‌عنوان پول قانونی بهره خواهد برد. رئیس‌جمهور ابوکیله مدعی شد بانک‌های مرکزی به‌طور فزاینده‌ای تصمیماتی اتخاذ می‌کنند که تبعات مخربی بر ثبات اقتصادی السالوادر دارند. وی در ادامه گفت طرح پیشنهادی وی در کوتاه‌مدت منجر به اشتغال‌زایی شده و به تأمین مالی هزاران شهروند این کشور می‌انجامد.

درپی این لایحه، بانک مرکزی السالوادور از بیت‌کوین به‌عنوان بخشی از ذخایر مالی خود بهره خواهد برد و شهروندان می‌توانند آزادانه به دادوستد با ارز اصلی این کشور (دلار آمریکا) بپردازند.

السالوادور بیت‌کوین را به‌‌عنوان پول قانونی خود تصویب می‌کند

چشم‌انداز بیت‌کوین در السالوادور

رئیس‌جمهور ابوکیله در سخنان خود به همکاری کشورش با شرکت کیف پول دیجیتال Strike اشاره داشت و هدف این همکاری را ایجاد زیرساخت‌های مالی مدرن مبتنی بر بلاک‌چین توصیف نمود. با آنکه وی از جزئیات اجرای این همکاری چیزی نگفت اما براساس اظهارات Jack Mallers، بنیانگذار شرکت Strike، این مشارکت به رویدای مهم و جهانی برای بیت‌کوین بدل خواهد گشت.

Mallers در ادامه افزود:

«درصورتی که توسعه‌ی این پروژه موفقیت‌آمیز باشد کاربرد روزانه‌ و بالقوه‌ی بیت‌کوین به‌عنوان یک شبکه‌ی منبع‌باز سودمند برای اشخاص، کسب و کارها و بخش خدمات شهری محقق می‌گردد.»

حامیان بیت‌کوین مانند Adam Back نیز در گذشته از تبدیل این رمز ارز به‌عنوان یک پول قانونی خبر داده بودند.

پیشنهاد مظالعه: وضعیت حال حاضر بازار بیت کوین: رشد قیمت یا کاهش قیمت؟ – تحلیل آن‌چین

Source

https://coiniran.com/?p=45948
دکمه بازگشت به بالا