ایستگاه خبر

پیش‌بینی مقامات سابق SEC :SEC در شکایت علیه ریپل شکست می‌خورد

در دسامبر ۲۰۲۰، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) شکایتی را علیه ریپل و مدیران ارشد آن، برد گارلینگ هاوس و کریس لارسن تنظیم کرد.

طبق گزارش SEC، ریپل ۱.۳ میلیارد دلار ارز دیجیتال XRP خود را بدون اطلاع کمیسیون معامله کرد. ریپل و سایر احزاب اکنون قضاوت دیده‌بان را با ادعای سوگیری رد کرده‌اند.

چندین اقدام دادگاه مهم در طول سال گذشته رخ داده است، با یک سری از دادخواست‌های متوالی که توسط هر دو طرف ارائه شده یا پذیرفته شده یا رد شده است.

پیچ و تاب و چرخش

در سال‌هایی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار از ریپل شکایت کرد، جامعه مالی بر سر مشروعیت ادعاهای رگولاتور اختلاف‌نظر داشت.
در حالی که از سال ۲۰۲۰ چندین چرخش و چرخش در این پرونده رخ داده است، هنوز هیچ حکم قابل توجهی صادر نشده است.

در هر صورت، جدیدترین تحولات حاکی از آن است که ریپل در حال حاضر در سمت برنده قرار دارد، زیرا چندین حرکت مهم انجام داد که می‌تواند برای دفاع از خودش بسیار مهم باشد.

به طور خاص، دادگاه هفته گذشته به نفع ریپل رای داد و دو سند مهم را که این شرکت استدلال می‌کند نوعی اطمینان در مورد نحوه طبقه‌بندی XRP توسط آژانس در ابتدای ورود به گردش در سال ۲۰۱۲ ارائه می‌دهد.

شکایت علیه ریپل: ناراحتی بزرگ؟

در حال حاضر، جوزف هال – مدیر اجرایی سابق SEC – در طی پادکست اخیر با تونی ادوارد از Thinking Crypto در مورد وضعیت پرونده، چگونگی پیشرفت تا کنون و آنچه که باید انتظار حرکت رو به جلو را داشته باشیم، بحث کرد.

هال گفت: «من مطمئن نیستم که SEC قصد دارد در اقدام XRP چه چیزی را ثابت کند،» و اضافه کرد که او همچنان مبهوت است که چرا SEC در وهله اول این پرونده را مطرح کرد.

پیامدها برای SEC و به طور کلی تجارت ارزهای دیجیتال بسیار زیاد است.

به گفته هال، SEC «در این دعوای حقوقی بسیار تلاش می‌کند» و تمام تلاش‌های نظارتی آنها ممکن است به طور موثر «تمام» شود.

به گفته هال، ریپل دفاعی قوی دارد به این دلیل که کمیسیون SEC به تحقیقات خود اطلاع کافی نداده است.

افراد و شرکت‌ها باید در صورت بررسی دقیق توسط رگولاتوری مطلع شوند.

جامعه XRP از ابتدای طرح دعوا ابراز نگرانی کرده است.

از نظر هال، همین امر «بسیار قانع‌کننده» است و ممکن است برای یک قاضی مهم باشد، اما ممکن است لزوماً به عنوان یک «کارت برنده» عمل نکند.

سوال تغییر بازی

به گفته هال، شکایت علیه ریپل ممکن است به روشی که SEC پیش بینی کرده است، به پایان نرسد. یک قاضی در یک دعوی فقط ممکن است یک سوال بپرسد:

اگر می دانید که XRP یک نگرانی است و از سال ۲۰۱۲ در مورد آن آگاهی دارید – چرا اکنون؟

 

پیشنهاد مطالعه: ارز دیجیتال ریپل (Ripple) چیست؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=49938
دکمه بازگشت به بالا