ایستگاه خبر

همکاری Aave و سانتریفیوژ برای ارتباط میان دارایی‌های دنیای واقعی و DeFi

سانتریفیوژ پلتفرمی که اجازه می‌دهد دارایی‌های دنیای واقعی به پروتکل‌های DeFi متصل شوند، از همکاری با Aave برای راه‌اندازی بازار دارایی‌های دنیای واقعی خود خبر داده است.

سانتریفیوژ صبح روز سه شنبه در یک پست مدیوم ​​اعلام کرد که بازار دارایی‌های دنیای واقعی (RWA) آن در Aave رسماً راه‌اندازی شده است. این بازارهای دارایی در دنیای واقعی به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا از دارایی‌های دنیای واقعی که با دارایی‌های رمز ارزی مرتبط نیستند، هم سود کسب کنند.

پروتکل Aave به سرمایه‌گذاران امکان می‌دهد در ازای وثیقه‌ای که سپرده‌گذاری می‌کنند وام بگیرند، نرخ بهره هم بسته به عرضه و تقاضا در نوسان است. صاحبان دارایی‌های دنیای واقعی می‌توانند استخرهای دارایی ایجاد کنند (به عنوان مثال یک استخر املاک و مستغلات) که سایر سرمایه‌گذاران می‌توانند با سپرده‌گذاری استیبل کوین‌ها در استخرها، توکن‌ها را خریداری کنند. این استیبل کوین‌های سپرده‌شده را می‌توان در مقابل دارایی‌های دنیای واقعی وام گرفت.

بازار RWA سانتریفیوژ شامل دارایی‌های غیر رمز ارزی مانند وام‌های توکنایزشده املاک و مستغلات و فاکتورهای کارگو و حمل و نقل محموله است.

بنیانگذار Aave، استانی کولچوف، گفت:

بازار RWA نه تنها برای پروتکل‌هایی مانند Aave، بلکه در کل DeFi ضروری است. از بین بردن موانع ورود و دسترسی به DeFi در همه زمینه‌ها از اهداف Aave است. ما خوشحالیم که این را با وثیقه‌گذاری دارایی‌های دنیای واقعی، که توسط سانتریفیوژ ممکن شده است، محقق کنیم.

این اولین باری نیست که سانتریفیوژ از ارتباط دارایی‌های دنیای واقعی به حوزه DeFi پشتیبانی می‌کند. این شرکت در ماه آوریل از معرفی دارایی های واقعی خود به عنوان وثیقه برای Maker خبر داد. پلتفرم سانتریفیوژ در حال حاضر دارای بیش از ۵۰ میلیون DAI (استیبل کوین مبتنی بر اتریوم پروتکل Maker) در کل ارزش قفل شده، با بازده تخمینی فعلی ۲۴ درصد در سال است.

Aave به افزایش گزینه‌های ارائه‌شده به کاربران DeFi کمک کرده است. در اوایل این ماه،Balancer یکی دیگر از پروتکل‌های اصلی DeFi، استخرهای تقویت‌شده را با Aave راه‌اندازی کرد که به طور بالقوه به ارائه‌دهندگان نقدینگی اجازه می دهد تا بازدهی بالاتری داشته باشند.

 

پیشنهاد مطالعه: معرفی پروتکل آوه (Aave)

 

Source

https://coiniran.com/?p=49040
دکمه بازگشت به بالا