ایستگاه خبر

پلتفرم دیفای SafeDollar مورد سرقت قرار گرفت

درپی سوءاستفاده‌ی عظیمی که از پلتفرم امورمالی غیرمتمرکز SafeDollar صورت گرفت، قیمت استیبل‌کوین بومی آن یعنی SDO به صفر رسیده‌ است. پلتفرم دیفای SafeDollar بر بلاک‌چین Polygon اجرا می‌شود.

با آنکه جزئیات اندکی از این خبر منتشر شده است اما مرورگر Polygonscan از ناپدید شدن ۲۰۲ میلیون یو اس دی کوین (USDC) و ۴۶ میلیون تتر، در مجموع ۲۴۸ میلیون دلار، از قراردادهای هوشمند SafeDollar حکایت دارد.

پلتفرم دیفای SafeDollar مورد سرقت قرار گرفت

طبق سایت رسمی این پلتفرم، قیمت استیبل‌کوین SafeDollar که همواره معادل یک دلار بود درحال حاضر به صفر رسیده است. استیبل‌کوین‌ها نوع خاصی از رمز ارزها هستند که از یکی از انواع ارز فیات، معمولا دلار آمریکا، به‌عنوان پشتوانه استفاده می‌کنند. طراحی این رمز ارزها به‌گونه‌ای است که ارزشی وابسته به ارز فیات خود دارند و با نسبت یک-به-یک معامله می‌شوند.

SafeDollar اما از مکانیسم نسبتا متفاوتی برخوردار است، به‌گونه‌ای که این استیبل‌کوین از ترکیب ویژگی‌های سینیورژ (seigniorage)، پروتکل تورم و دارایی‌های مصنوعی استفاده می‌کند. (سینیورژ، درآمد حاصل از چاپ و انتشار پول در مباحث اقتصاد کلان است.)

اقدامات امنیتی SafeDollar

پس از اعلام این حمله‌ی سودجویانه در کانال تلگرامی «SafeDollar Announcements»، توسعه‌دهندگان از کاربران خواهش کردند که از هرگونه عملیات تجاری در این پلتفرم خودداری نموده و به آنها وعده‌ی جبران خسارت مالی را در آینده‌ی نزدیک دادند.

در اعلامیه‌ی رسمی این کانال آمده است: «SafeDollar مورد سرقتت قرار گرفته است. ما تمام فعالیت‌های این پلتفرم را متوقف کرده و درحال بررسی موضوع هستیم. ضرروی است که هرگونه تراکنش مربوط به SDO را لغو نمائید. ما پس از پایان تحقیقات، یک طرح جبران خسارت مالی به سرمایه‌گذاران ارائه‌ خواهیم نمود.»

پیشنهاد مطالعه: حمله ۵۱ درصد در بلاک چین چیست؟ (۵۱% Attack) + ویدیو

Source

https://coiniran.com/?p=46266
دکمه بازگشت به بالا