ایستگاه خبر

پولکادات با راه‌اندازی پاراچین‌ مقیاس‌پذیری را افزایش می‌دهد

این آخر هفته، پولکادات Polkadot به نقطه عطف جدیدی در مسیر افزایش مقیاس‌پذیری شبکه خود دست یافت.

اولین پاراچین‌ها – که توسط Acala Network ،Moonbeam ،Parallel Finance ،Astar و Clover اداره می‌شدند – در شبکه پولکادات در دسترس. پاراچین نوعی بلاک چین مستقل و مستقل است که در بالای پولکادوت اجرا می شود.

هدف پولکادوت کارآمدی است به طوری که تراکنش‌ها با همه قراردادهای هوشمند دیگر در یک اکوسیستم رقابت نکنند. پاراچین‌ها همچنین نیاز شبکه‌ها به تکیه بر راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه ۲ را برای کاهش تراکم کاهش می‌دهند. به عبارت ساده، گویی برنامه غیرمتمرکز مورد علاقه شما یک بلاکچین مخصوص به خود دارد.

به همین دلیل است که پولکادوت به عنوان یک پروتکل «لایه صفر» تعریف می‌شود: پاراچین‌ها همان بلاکچین‌های لایه ۱ واقعی (مانند بیت کوین یا اتریوم) هستند که به صورت موازی روی یک ستون فقرات مشترک اجرا می‌شوند.

راه‌اندازی رسمی پاراچین‌ها نقطه اوج تلاش توسعه‌دهندگان است که با اشتیاق جامعه دنبال می‌شود. مدت کوتاهی پس از اینکه توسعه‌دهندگان پولکادوت از استقرار موفقیت‌آمیز اولین پاراچین در شبکه آزمایشی Kusama در ماه می خبر دادند، پولکادوت یک روند صعودی را آغاز کرد که با لیست DOT در کوین‌بیس به اوج خود رسید.

اما قیمت DOT، نماد بومی پولکادوت، واکنش فوری به این خبر نشان نداد. در حال حاضر، نمودار قیمتی روند نزولی را نشان می‌دهد که در ماه نوامبر پس از ۵۵ دلار شروع شد و تا حدی از مسیر بیت کوین پیروی کرد.

پولکادوت در سال ۲۰۲۰ توسط دکتر گاوین وود که یکی از بنیانگذاران اتریوم است، راه‌اندازی شد. وود می‌گوید نباید فقط به یک بلاکچین متکی بود.

وود در بیانیه‌ای که توسط تیم پولکادوت به اشتراک گذاشته شد، گفت:

مدل پاراچین با این باور ایجاد شد که آینده Web3 شامل انواع مختلفی از بلاکچین‌ها خواهد بود که با هم کار کنند، درست همانطور که نسخه فعلی اینترنت نیازهای مختلف، بلاکچین‌ها را برآورده می‌کند. باید بتواند خدمات متنوعی ارائه دهد. پاراچین‌ها این را حل می‌کنند.

 

پیشنهاد مطالعه: پولکادات چیست (Polkadot)؟ + ویدیو معرفی

 

Source

https://coiniran.com/?p=48899
دکمه بازگشت به بالا