ایستگاه خبرآخرین اخبار ارزهای دیجیتال

پولکادات به تغییر تخصیص منابع برای پاراچین‌های DOT چشم دوخته است

بنیانگذار پولکادات گاوین وود، یک تغییر اساسی در نحوه تخصیص منابع شبکه بلاکچین پیشنهاد کرده است. این ابتکار که به آن پولکادات ۲.۰ گفته می‌شود، معماری شبکه را به عنوان مجموعه‌ای از زنجیره‌های مستقل که با «اجماع‌هایی» مانند معاهده به هم متصل شده‌اند، دوباره تصور می‌کند.

در خلال چهارمین کنفرانس کریپتو، وود دیدگاه خود را به تصویر کشید و مسیر اکتشافی پولکادات را به پروژه اتریوم تشبیه کرد، پروژه دیگری که او یکی از بنیانگذاران آن بود.

بازاندیشی درباره زیرساخت پولکادات

پس از راه‌اندازی پولکادات در می ۲۰۲۰، وود از سمت مدیر عاملی خود در Parity Technologies به معمار اصلی شبکه در اکتبر ۲۰۲۲ تبدیل شد. هسته اولیه پولکادات تا نوامبر ۲۰۲۱، در میان بازار ارزهای دیجیتال گاوی رونمایی نشد. این حرکت باعث افزایش شدید قیمت توکن بومی پولکادات (DOT) شد، اما بعداً به دلیل فضای رقابتی و نوسان حراج‌های پاراچین با مشکلاتی مواجه شد.

از پاراچین‌ها تا هسته‌ها

وود پولکادات را به عنوان یک کامپیوتر چند هسته‌ای با هسته‌های رزرو شده برای پاراچین‌ها می‌بیند. با این حال، هسته چشم انداز پولکادات ۲.۰ در تغییر از تمرکز بر زنجیره‌ها به تمرکز بر «فضا» یا منابع مورد نیاز زنجیره‌ها نهفته است. وود به ضرورت وجود یک سیستم چابک‌تر اشاره کرد و گفت مدل حراج اسلات، اگرچه جذاب است، موانع مهم و جدی‌ای دارد.

تحت چارچوب پیشنهادی، «زمان اصلی» از طریق یک بازار تخصیص می‌یابد. این بازار هم نیازهای درخواستی (آنی) و هم درازمدت (انبوه) را برآورده می کند. وود پیشنهاد کرد این بلوک‌های ماهانه زمان هسته با NFT‌ها نمایش داده می‌شوند، که می‌توان آن‌ها را جزئی کرد و به صاحبان زمان انبوه اجازه می‌دهد تا بر روی هسته پولکادات محاسبه کنند.

این بدان معناست که تمام اجاره‌های موجود در حال حاضر تحت سیستم جدید ادامه می‌یابد، با قیمت‌گذاری انبوه که نیاز به راه‌اندازی اولیه توسط حاکمیت دارد.

تغییر به یک مدل کاربردی محور

پیشنهاد پولکادات ۲.۰ همه چیز در مورد برنامه محوری به جای زنجیره محوری است. وود خاطرنشان کرد که پولکادات در نهایت یک پلتفرم برای ساخت برنامه‌های کاربردی برای کاربران است و این برنامه‌ها باید به طور ایده‌آل در سراسر زنجیره‌ها به طور یکپارچه، هم از منظر کاربر و هم از دیدگاه توسعه‌دهنده گسترش پیدا کنند.

ماهیت قوی زیرساخت پولکادات امکان استقرار یک شبه شبکه را به جای یک برنامه کاربردی فراهم می‌کند، که نیاز به مراقبت بیشتر در مورد جمع‌آوری‌کننده‌ها و زمان کارکرد شبکه دارد. در برخی موارد، ممکن است ترجیح داده شود که قراردادهای هوشمند را مستقیماً بر روی هسته‌ها مستقر کنیم، بنابراین مفهوم پاراچین را کاملاً دور می‌زنیم.

ابتکار پیشنهادی پولکادات ۲.۰ نشان‌دهنده تحول قابل‌توجهی در شبکه بلاکچین است که بیشتر بر منابع (فضا) روی زنجیره‌ها تمرکز دارد. پولکادات امیدوار است با طراحی مجدد مدل تخصیص منابع خود، سیستم را با تمرکز بر برنامه‌ها و تجربه کاربر، چابک‌تر کند.

 

پیشنهاد مطالعه: پولکادات چیست (Polkadot)؟ + ویدیو معرفی

 

Source

https://coiniran.com/?p=64457
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x