ایستگاه خبر

بستر قرارداد هوشمند کاردانو (ADA) Plutus در Devnet فعال می‌شود

Plutus یک محیط قرارداد هوشمند مبتنی بر کاردانو است. هنگامی که مرحله Goguen پیشرفت Cardano در شبکه اصلی فعال شود، این امکان وجود دارد که قراردادهای هوشمندی را برای برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) و پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFis) استفاده کند. اکنون، از همه علاقه‌مندان دعوت شده است تا قراردادهای خود را در محیط devnet Plutus Playground قرار دهند.

توسعه‌دهندگان می‌توانند ساخت و ساز در کاردانو را با Plutus Playground تجربه کنند
طبق اعلام رسمی Input Output HK، شرکت نرم‌افزاری که راه حل‌های بلاکچین کاردانو را مدیریت می‌کند، محیط جدید آزمایش Plutus Playground فعال شده است. براساس اصول Haskell، به همه توسعه‌دهندگان اجازه داده می‌شود نسخه‌های آزمایشی قراردادهای هوشمند خود را برای Cardano (ADA) بنویسند و در آن مستقرشان کنند.
نسخه جدید Plutus Playground نیازی به نصب ندارد زیرا مستقیماً در مرورگر کار می‌کند. ضمناً Input Output HK آموزش‌های لازم در زمینه نوشتن و تدوین قراردادهای هوشمند کاردانو را اضافه کرده است.

همچنین، تیم Plutus رابط کاربری جدیدی را برای پیشرفت تجربه توسعه‌دهندگان نوشتن قراردادهای هوشمند برای Cardano (ADA) پیاده‌سازی کرده است.

 || بیشتر بخوانید:‌کیف پول کاردانو – معرفی بهترین کیف پول cardano ||

مانند همه برنامه‌های قبلی کاردانو، Plutus Playground شامل حالت‌های ویرایشگر، شبیه‌ساز و معاملات است. در حالی که حالت ویرایشگر به رمزگذار اجازه می‌دهد تا نرم‌افزار را بنویسد و ویرایش کند، شبیه‌ساز رفتار قرارداد هوشمند را در بلاکچین Cardano (ADA) نمایش می‌دهد.

Goguen mainnet در فهرست است
در وهله اول، Cardano’s Plutus Playground شرکت‌هایی را در هر اندازه، دولت‌ها، دارندگان توکن‌های ADA و کارآفرینان به عنوان مخاطب آزمایش‌های خود هدف قرار می‌دهد.

انتشار Plutus Playground راه را برای Goguen هموار می‌کند، مرحله‌ای از پیشرفت بلاکچین کاردانو (ADA) که در آن بلاکچین کاملاً غیرمتمرکز شروع به اجرای قراردادهای هوشمند می‌کند. نسخه فعلی، Shelley، در تاریخ ۳۱ ژوئیه سال ۲۰۲۰ فعال شد و گزینه‌های سهام ADA را برای علاقه‌مندان به کاردانو (ADA) به ارمغان آورد.

|| همچنین اینجا را نیز بخوانید: مقدمه ای بر ظهور رمز ارز های اتریوم (Ethereum) و کاردانو (Cardano) ||

 

Source

https://coiniran.com/?p=43408
دکمه بازگشت به بالا