ایستگاه خبر

Perpetual Protocol فقط بعد از یک ماه، به عنوان ششمین صرافی غیرمتمرکز رسید

Perpetual Protocol که مبتنی بر قابلیت‌های توکن xDai است، با وجود انجام ۱۷۹ هزار تراکنش در ماه گذشته، تنها ۱۸۳ دلار را به عنوان هزینه گاس برای انجام آن‌ها صرف کرده است.

پروتکل Perpetual یک پروژه دیفای، که قرارداد‌های دائمی غیرمتمرکز را با استفاده از راه‌حل لایه دوم برای مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم ارائه می‌کند. این پروتکل، حالا پس از تنها یک ماه فعالیت، به لحاظ معاملات هفتگی، در جایگاه ششم میان صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) قرار گرفته است.

بر اساس داده‌های Dune Analytics، حجم معاملات هفتگی با رقم ۲۹۹ میلیون دلار، این پروتکل را در جایگاهی بالاتر از پروژه‌های Synthetix، dYdx و Kyber قرار می‌دهد. در همین دوره یک ماهه، صرافی‌های غیرمتمرکز بیش از ۵۰۰ هزار دلار هزینه تراکنش ایجاد کرده‌اند.

تمام هزینه‌های تراکنش که در این پروتکل ایجاد می‌شوند، به یک صندوق بیمه که برای امنیت بخشی به پروتکل طراحی شده، فرستاده می‌شوند. این پروژه قصد دارد زمانی که استخرهای استیک خود را راه‌اندازی کرد، نیمی از هزینه‌های تراکنش را بین استیک‌کنندگان توزیع کند.

در یک نوشته در صفحه خود، با خودستایانه نوشتند که Perpetual Protocol برای انجام ۱۷۹ هزار تراکنش، تنها ۱۸۳ دلار را به عنوان هزینه تراکنش نیاز داشت. چرا که هزینه گاس برای xDai یک صدم شبکه اصلی اتریوم است.این پروتکل که هزینه‌های تراکنش معامله‌گران را خود پوشش می‌دهد، اگر قرار بود مستقیماً روی شبکه اصلی اتریوم کار کند، باید ۱۸۳۰۰ دلار را برای کل هزینه‌ تراکنش پرداخت کند.

xDai یکی از چندین راه‌حل لایه دوم است که یک جایگزین را برای شبکه اصلی اتریوم با کارمزدهای سنگین ارائه می‌کند. اخیرا کوین‌ایران گزارش کرد که استارت‌آپ Optimism نیز با همکاری پروتکل دیفای Synthetix اولین مرحله‌ی گذار به راه‌حل‌های optimistic را شروع کرده است.

چشم‌انداز Perpetual Protocol و صرافی‌های غیرمتمرکز

پروژه Perpetual Protocol در آینده‌ای نزدیک گزینه‌ی محدوده سفارش را به پلتفرم خود اضافه می‌کند و در ماه فوریه نیز، استخرهای استیک خود را راه‌اندازی می‌کند.

صرافی‌های غیرمتمرکز در سال ۲۰۲۰، خود را به عنوان سنگ بنای اکوسیستم رمز ارز نشان دادند. حالا حجم تراکنش روزانه ۱ میلیارد دلاری برای صرافی Uniswap و سبقت گرفتن از بسیاری از صرافی‌‌های متمرکز شناخته‌شده، یک خبر کاملا عادی است!

|| بیشتر بخوانیم: صرافی یونی سوآپ و معرفی توکن UNI

البته بخش عمده‌ای از فضای صرافی‌های غیرمتمرکز توسط تعداد بسیاری کمی پروژه تصرف شده است. مثلا بیش از نیمی از معاملات در این صنعت، در پروتکل Uniswap انجام می‌شود و ۹۰ درصد از کل حجم معاملات، به ۴ پروتکل اختصاص یافته است.

Source

https://coiniran.com/?p=43311
دکمه بازگشت به بالا