ایستگاه خبر

استارت‌آپ Optimism راه‌حل توان شبکه اتریوم را با همراهی پروتکل دیفای Synthetix اجرا کرد

استارت‌آپ Optimism ، راه‌حل ارتقای مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم، ماشین مجازی (Optimistic (OVM را راه‌اندازی کرد.

روز جمعه این شرکت اعلام کرد که این راه‌حل را درست زمانی که هزینه گاس شبکه اتریوم به نزدیکی بیشترین مقدار خود در تمام دوران رسیده، عملیاتی کرده است. با افزایش چشمگیر قیمت اتریوم، هزینه ارسال یک تراکنش اتریوم در ماه گذشته به در برخی مواقع دورقمی شده بود که برای «پول اینترنت» کمی زیاد است.

اولین قدم را صرافی غیرمتمرکز Synthetix برداشته است که برای مدت چند هفته در حال همکاری برای یک‌پارچه‌سازی است. این پروتکل دیفای، به معامله‌گران این امکان را می‌دهد تا قراردادهای مصنوعی مبتنی بر اتریوم دارایی‌های دنیای واقع را مثل قرارداد‌های آتی نفت، با یکدیگر مبادله کنند.

این گذار و تغییر برای محدود کردن ریسک‌های این پلتفرم، در چهار مرحله انجام می‌شود. استیک کردن توکن بومی این پلتفرم دیفای، SNX، در حال حاضر در ماشین مجازی Optimistic امکان‌پذیر است.

|| بیشتر بخوانیم: دارایی مصنوعی در دیفای : موارد استفاده و پتانسیل‌های آن

کاین وارویک، بنیان‌گذار پروتکل Synthetix در وبلاگ این پروژه گفت:

“ما تصمیم گرفته‌ایم که این گذار را با حداقل ریسک برای لایه یک آغاز کنیم و سپس با حصول اطمینان از ماشین مجازی Optimistic، در طی چند ماه آینده به عملکرد آن اضافه کنیم.”

۱۰۰ هزار تراکنش در ثانیه

استارت‌آپ Optimism ، که قبلا با نام گروه Plasma شناخته می‌شد، پیاده‌سازی رول‌آپ‌های Optimistic و ZK را بر عهده داشته است. این‌ها راه‌حل‌های لایه دوم هستند که به عنوان تقویت‌کننده توان بلاکچین‌ها عمل می‌کنند. از یک منظر کلی، این فناوری با شبکه لایتنینگ بیت کوین مشابه هستند.

یک رول‌آپ، به بلاکچین این امکان را می‌دهد تا تراکنش‌های بیشتری را در کل شبکه اجرا کند. آن‌ها تراکنش‌ها را خارج از زنجیره، ارسال می‌کنند، آن‌ها را اعتبارسنجی می‌کنند و مقدار انباشته را بر شبکه اصلی بلاکچین اتریوم ثبت می‌کنند.

با این رول‌آپ‌ها و همچنین دیگر راه‌حل‌های فنی، انتظار می‌رود که شبکه اتریوم بتواند در هر ثانیه، ۱۰۰ هزار تراکنش را انجام و ثبت نماید.

|| بیشتر بخوانیم: نحوه اجتناب از اسلشینگ (Slashing) یا جریمه کاهش سهم در اتریوم ۲.۰

Source

https://coiniran.com/?p=43263
دکمه بازگشت به بالا