ایستگاه خبر

پاکستان قرار است ارز دیجیتال را قانونی کند

یکی از مجامع استانی در پاکستان قطعنامه‌ای در خصوص ارز دیجیتال و استخراج ارز دیجیتال تصویب کرد که زمینه قانونی‌سازی ارزهای دیجیتال را برای دولت پاکستان هموار می‌کند.

در حال حاضر، داشتن ارز دیجیتال در پاکستان غیرقانونی است. در اوایل سال جاری، دولت پاکستان دو نفر را که در حال استخراج ارز دیجیتال بودند دستگیر کرد. در مقاله‌ای که خبر از دستگیری دو ماینر پاکستانی میداد آمده بود: «بیت کوین و سایر رمزارزها در پاکستان غیرقانونی است. ممکن است هنوز به دست آوردن بیت کوین از طریق مبادلات غیرمتمرکز یا خرید بیت کوین از صرافی‌های خارجی امکان‌پذیر باشد اما این کار غیرقانونی است

اما مدتی است که قانونی شدن ارز دیجیتال در پاکستان در دست اقدام است. آنچه پاکستان نیاز دارد قانون‌گذاری در خصوص صنعت ارز دیجیتال و مالکیت آن است. به گفتهٔ یکی از مشاوران دولتی، یکی از چهار استان پاکستان قبلاً به قطعنامهٔ ارز دیجیتال رای مثبت داده است. استانی که مجمع آن به اتفاق آرا رای مثبت داده، استان خیبر پختونخوا است.

پیشنهاد مطالعه: استخراج رمزارزها: از کجا شروع کنیم؟

بسیاری از شهروندان پاکستانی بر این باورند که پاکستان به دلیل ارزان بودن برق و داشتن آب‌ و هوای خنک می‌تواند به یکی از مراکز پرطرفدار استخراج ارز دیجیتال تبدیل شود. برخی دیگر معتقدند که قانونی شدن مالکیت ارز دیجیتال و استخراج آن به نفع اقتصاد پاکستان است که تا حد زیادی تصور می‌شود هنوز در مرحلهٔ توسعه قرار دارد.

افتتاح صنعت ارز دیجیتال در پاکستان، خصوصا وقتی پای ماینینگ و خدمات جانبی ارز دیجیتال به میان می‌آید، این امکان را فراهم می‌کند که مشاغل جدیدی ایجاد شوند. همچنین می‌تواند زمینه را برای تولید چندین محصول جدید بانکی و مالی فراهم کند که در حوزهٔ دارایی‌های دیجیتال فعالیت می‌کنند.

Source

https://coiniran.com/?p=42379
دکمه بازگشت به بالا