ایستگاه خبر

Optimism راه‌حل جدیدی برای مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم ارائه می‌دهد

Optimism، شرکتی که در حال ساخت یک راه حل  جدید برای مقیاس‌پذیری اتریوم است که اعلام کرده است شبکه اصلی مقدماتی این راه حل باید تا ۱۵ ژانویه در دسترس باشد. اولین دوره آزمایشی شبکه اصلی Optimism با همراهی پروتکل مبادله غیرمتمرکز Synthetix برگزار می‌شود.

هدف از این راه حل مقیاس‌گذاری اتریوم تشکیل کانالی است که در آن تراکنش‌ها می‌توانند با سرعت بیشتر و هزینه کمتری انجام شوند. در حال حاضر، اتریوم در روز حدود ۱.۲ میلیون تراکنش دارد و هزینه معامله در آن به طور متوسط ​​۱۵ دلار است.

در طی دوره آزمایشی، امکان تبدیل قراردادهای هوشمند اتریوم بر روی Optimistic Virtual Machine  (OVM) برای Synthetix وجود دارد. پس از انتقال به OVM، در شبکه اصلی Optimism مستقر می‌شود.

The Block همچنین گزارش داد که OVM تقریباً کاملاً با Ethereum Virtual Machine سازگار است، به این معنا که Synthetix برای استقرار قراردادهای هوشمند خود بر روی ماشین مجازی Optimism مجبور نیست کد خود را تغییر دهد.

با این حال، Optimism در بیانیه‌ای گفت، از آنجا که اجرای فعلی پروژه آزمایشی است، تیم Optimism انتظار مشکلاتی را دارد.

نسخه عمومی شبکه اصلی در حال برنامه ریزی برای انتشار در تاریخ ۱۵ مارس است. چندین پروژه دیگر در فضای اتریوم، از جمله Uniswap و Chainlink، همچنین قرار است قبل از آن آزمایشات راه‌حل Optimism را اجرا کنند.

|| بیشتر بخوانید: مسئله مقیاس پذیری شبکه و بحران فی تراکنش ها (GAS) در شبکه اتریوم ||

مشکلات مقیاس‌پذیری اتریوم هنوز پا برجاست
مقیاس‌پذیری اتریوم مدتهاست که قابلیت پایداری این شبکه را به عنوان «ستون فقرات جهان DeFi» تحت شعاع خود قرار داده است. طی چند ماه گذشته، مسئله مقیاس‌پذیری باعث شده بود که روند صعودی ETH کند باشد.

در حال حاضر، ETH در حال نزدیک شدن به یک رکورد جدید است. با این حال، ممکن است مسائل مربوط به مقیاس‌پذیری بتواند این افزایش قیمت را نیز متوقف کند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42970
دکمه بازگشت به بالا