ایستگاه خبر

رئیس سابق بخش محصولات بازار OpenSea دستگیر شد!

ناتانیل چستین، رئیس سابق بخش محصولات بازار پیشرو OpenSea توسط هیئت منصفه به کلاهبرداری و پولشویی متهم شده است.

نیت چستین به دلیل تجارت داخلی متهم شد

نقش او در پیشبرد OpenSea به عنوان برترین بازار NFT اتریوم حیاتی بوده است. رئیس سابق محصولات OpenSea نقش مهمی در کمک به این بازار برای ایجاد نام تجاری خود و تبدیل شدن به خانه تقریباً تمام مجموعه‌های NFT با رتبه بالا مانند Bored Ape Yacht Club، CryptoPunks، Cool Cats، Azuki و سایرین ایفا کرد.

پیشنهاد مطالعه:‌ معرفی پرفروش‌ترین بازارهای NFT

با این حال، همه‌چیز برای چستین در سال گذشته به طرز چشمگیری تغییر کرد، زیرا مشخص شد که او به طور فعال در تجارت داخلی OpenSea برای مزایای پولی شرکت می‌کند. چستین متهم به استفاده از کیف پول‌های مخفی اتریوم برای خرید NFT بر اساس اطلاعات محرمانه‌ای بود که به زودی در صفحه اول OpenSea نمایش داده می‌شد.

چستین صبح چهارشنبه در نیویورک دستگیر شد. در بیانیه مطبوعاتی منتشر شده توسط وزارت دادگستری ایالات متحده آمده است که کارمند سابق OpenSea قرار است در دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی نیویورک حاضر شود.

طبق کیفرخواست، او ظاهراً مسئول انتخاب NFT هایی بود که می‌دانست به دلیل داشتن اطلاعات انحصاری، در آینده نزدیک تقاضای بیشتری خواهند داشت.

قابل ذکر است که چستین در عرض چند ماه، NFT ها را دو تا پنج برابر قیمت خرید خود بلافاصله پس از افزایش قیمت آ‌ن‌ها بخاطر نمایش در صفحه اول OpenSea فروخت.

شایان ذکر است که اقدامات او با صرافی‌های پیشرو مقایسه شد. برای افراد ناآشنا، هر دوی این فعالیت‌ها زمانی است که افراد نزدیک‌تر به سازمان، اطلاعات محرمانه‌ای دارند که می‌تواند به طور بالقوه بر قیمت دارایی تأثیر بگذارد. اساساً، با درگیر شدن در تجارت داخلی، مردم می‌توانند از اطلاعات غیر عمومی سود ببرند.

در حالی که تعجبی ندارد که تجارت داخلی در بازارهای مالی سنتی به شدت ممنوع است، تا به امروز مشخص نبود که چگونه این قوانین برای NFT ها اعمال می‌شود.

دامیان ویلیامز، دادستان ایالات متحده در بیانیه‌ای گفت:

NFT ها ممکن است جدید باشند، اما این نوع طرح‌های جنایی جدید نیست.همانطور که گفته می شود، ناتانیل چستین با استفاده از اطلاعات تجاری محرمانه آن برای کسب درآمد به OpenSea خیانت کرد. هزینه‌های امروز نشان‌دهنده تعهد این دفتر به خنثی کردن معاملات داخلی است—چه در بازار سهام و چه در بلاکچین.

علاوه بر این، مایکل جی. دریسکول، دستیار مدیر مسئول FBI، گفت که FBI به تعقیب و پیگیری فعالینی که تصمیم می‌گیرند بازار را به این روش دستکاری کنند، ادامه خواهد داد.

در پاسخ به دستگیری چستین، سخنگوی OpenSea به The Block گفت:

به عنوان بازار وب ۳ پیشرو در جهان برای NFT ها، اعتماد و یکپارچگی هسته اصلی هر کاری است که ما انجام می‌دهیم. وقتی از رفتار او مطلع شدیم، تحقیقاتی را آغاز کردیم و در نهایت از او خواستیم که شرکت را ترک کند. رفتار او در تضاد با سیاست‌های کارکنان ما و در تضاد مستقیم با ارزش‌ها و اصول اصلی ما بود.

در اخبار اخیر، crypto.news گزارش داد که OpenSea پشتیبانی از NFT های سولانا را نیز ارائه می‌دهد. با این حال، نتوانسته است جانشین Magic Eden در اکوسیستم Solana NFT به عنوان بازار NFT پیشرو از نظر حجم معاملات شود.

 

پیشنهاد مطالعه:‌ امن‌ترین کیف پول های NFT در سال ۲۰۲۲

 

Source

https://coiniran.com/?p=57310
دکمه بازگشت به بالا