ایستگاه خبر

صرافی OKEx برداشت وجوه را متوقف کرد، قیمت بیتکوین ۲.۵ درصد افت کرد

بر طبق گزارش خبرگزاری decrypt، صرافی رمزارز چینی، OKEx، معاملات و برداشت وجه را متوقف کرد که منجر شد قیمت بیتکوین ۲.۵ درصد کاهش یابد. ظاهرا بنا بر اظهاریه این صرافی، دلیل این امر تحقیقات اداره پلیس از سهامداران اصلی بوده است. این شرکت با این که در کشور مالت مستقر است، اغلب مشتریان آن سرمایه‌گذاران خرد چینی هستند. هووبی، بایننس و OKEx سه صرافی رمزارز بزرگ چین هستند.

به نقل از این شرکت، یکی از دارندگان کلید خصوصی آن‌ها در حال حاضر با یک دفتر امنیت عمومی در تحقیقاتشان همکاری می‌کند. اظهاریه این شرکت عنوان کرده که به خاطر عمل کردن در جهت منافع بلندمدت مشتریان، تصمیم گرفتیم که تمام برداشت‌ها و معاملات رمزارز را معلق کنیم. همچنین آن‌ها تضمین کرده‌اند که عملیات دیگر طبیعی و پایدار هستند و امنیت دارایی مشتریان در این صرافی تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت.

این خبر در بستر‌‌های رسانه اجتماعی مثل WeChat و Weibo موجب هراس و پریشانی شد و صحبت‌‌‌ها درباره بی‌نظمی در این صرافی فراگیر شد. این صرافی در کل وجوهی با حجم تقریبی ۷ میلیارد دلار را اداره می‌کند.

مدیر ارشد این شرکت، جی هائو، در رسانه اجتماعی Weibo گفته است:

“مطمئن باشید که شرکت، عملیات و کسب و کار به هیچ وجه تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند. این موضوع درباره یک کلید خصوصی شخصی است که به خاطر آن برداشت‌ها را متوقف کرده‌ایم.”

این صرافی بعد از Bitmex، دومین منبع اصلی معاملات مشتقات رمزارز است. با انتشار این خبر، قیمت بیتکوین فورا بیش از ۲.۵ درصد کاهش یافت و توکن بومی این صرافی، OKB سقوط ۱۵ درصدی را تجربه کرد.

بیشتر بخوانیم: نگاهی به ریسک در صنعت غیر متمرکز مالی (DeFi)

https://coiniran.com/?p=41533
دکمه بازگشت به بالا